VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komu bude udělena medaile?

Pardubice - Na ocenění byl nominován i bývalý starosta Kasič obžalovaný z podplácení. Nezískal jej.

8.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Zastupitelstvo města Pardubic navrhlo udělit Medaili města Pardubic Marcelle Marboe - Hrabincové, Evženu Erbanovi, a Miroslavu Motyčkovi. Čestné občanství si za vzdělávací činnost, propagaci města Pardubic a obětavou práci v samosprávě města zasloužil Josef Kubát, který ale ocenění odmítl z toho důvodu, že je stále aktivním politikem. Nominaci obdržel i bývalý starosta Dubiny Ján Kasič, který čelí podezření z uplácení novinářů. Žádné ocenění mu pochopitelně uděleno nebude.

Taková pozornost vždycky potěší

„Ocenění určitě přijmu, taková pozornost potěší. Je to vlastně dárek k mým pětaosmdesátým narozeninám,” řekl Miroslav Motyčka, který byl nominován Leošem Mittnerem ze Sdružení cyklistů za mimořádné zásluhy při reprezentaci města v cyklistickém sportu doma i v zahraničí a dobrovolnou práci v pardubických sportovních klubech a sdruženích.

Motyčka pořádal cyklistické závody na betonovém oválu Letního stadionu v Pardubicích, byl předsedou cyklistického oddílu Východočeského chemického závodu (VCHZ) Pardubice a po válce pomáhal obnovit slávu Sportovního klubu Pardubice.

„Osm let jsem vykonával funkci sekretáře prvoligového a později druholigového VCHZ Pardubice. Do Pardubic jsem přivedl řadu známých vynikajících fotbalistů, mezi kterými byli například brankáři Josef Čaloun a Jiří Stiegler, nebo František Cipro. Je škoda, že se tehdy pro fotbal nenašel žádný sponzor, který by klubu zajistil dostatek financí,” prohlásil Miroslav Motyčka.

Motyčka byl pět let v československé cyklistické reprezentaci a byl nominován i na Závod míru, kde mu konkuroval například Jan Veselý nebo František Šťastný.
Marcella Marboe - Hrabincová byla nominována, protože je zakladatelkou a předsedkyní Východočeského střediska Obce spisovatelů, iniciátorkou a organizátorkou podzimních Uměleckých maratónů na území Pardubic. Intenzivně se věnuje také práci s mládeží. Příkladem může být její projekt řízeného čtení, literární čtení a besedy v knihovnách, ale i podpora vydávání prvotin mladých autorů. Nominovala ji Věra Kopecká z Východočeského střediska Obce spisovatelů.

Za zásluhy o zachování plochodrážního závodu Zlatá přilba byl nominován a doporučen Evžen Erban.

Tři různé nominace pro Machka

Hned tři samostatné nominace za mimořádné zásluhy při reprezentaci města v cyklistickém sportu doma i v zahraničí obdržel Václav Machek. Ocenění ale nezískal.

Za propagaci a prezentaci města byl nominován i bývalý starosta Dubiny Ján Kasič, který je obžalován z podplácení novinářů. Snažil se přimět reportéry, aby zastavili natáčení dokumentu o jeho kontroverzní minulosti. Nominace byla zjevně myšlena ironicky a Medaile města Pardubic mu udělena nebude.

(len)

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení