VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komunitní centrum pomohlo. U dětí je vidět velký posun

Pardubice - „Směle se teď mohou se svými znalostmi srovnávat s vrstevníky," řekl Jakub Rychtecký.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Komunitní centrum v Češkově uliciFoto: Město Pardubice

Komunitní centrum v pardubické Češkově ulici se osvědčilo.

Ještě před rokem museli zdejší lektoři pracovat s dětmi, které mnohdy neměly ani základní hygienické návyky. Nakonec se jim podařilo dosáhnout toho, že žádný ze školáků, který do centra docházel, ve škole nepropadl.

Za první rok svého působení, kdy centrum fungovalo 33 hodin týdně, docházely do centra na aktivity spojené s výukou i trávením volného času desítky dětí ze sociálně slabých rodin, ale podařilo se zapojit i dospělé.
Město bude projekt, který pomáhá začleňovat komunitu z rizikové oblasti, i nadále podporovat.

Neznaly barvy

„Před prací lektorů, kteří nejenom s předškoláčky v Komunitním centru každý den pracují, opravdu smekám. Před rokem k nim přišly děti, jež nepoznaly žádnou barvu, neuměly ani jednu básničku, a dokonce mnohé neznaly ani základní hygienické návyky. Nyní byste při setkání s nimi nevěřili, že tomu tak bylo. Směle se teď mohou se svými znalostmi srovnávat s vrstevníky z takzvaných běžných rodin," nechal se slyšet náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký.

Podle něj je vidět obrovský posun také u školních dětí. „Většina z těch, které docházejí do Komunitního centra na odpolední aktivity, přestala nosit ze školy špatné známky, nemají poznámky za zapomínání domácích úkolů a ani jedno z dětí nepropadlo, respektive nemuselo od září předchozí navštěvovaný ročník opakovat," doplnil Jakub Rychtecký.

Město dává na projekt v Češkově ulici ročně 700 tisíc korun. Na mzdy lektorům jde z toho 600 tisíc, zbytek peněz slouží k pokrytí nákladů na provoz centra.

Riziková oblast

„Centrum se nachází v jedné z nejrizikovějších oblastí našeho města z pohledu kriminality. I když jsme na dotaci z ministerstva vnitra nedosáhli, ačkoliv jsme o ni usilovali, budeme projekt podporovat dál. Jen tak můžeme docílit toho, aby děti ze sociálně slabých rodin v našem městě byly v budoucnu schopné vymanit se z chudoby, ve které nyní žijí, cítily se zodpovědné za svoje postavení ve společnosti a uměly v ní bez problémů fungovat," uvedl náměstek pardubického primátora.

Komunitní centrum neslouží pouze pro klienty městské ubytovny v Češkově ulici, ale také pro děti z okolí. „Komunitní centrum funguje ve všední dny pro předškolní děti od 8:30 do 11:30 hodin, pro školáky od 13:30 do 17 hodin. Podmínkou je, aby všechny děti chodily na doučování, protože jinak by se nemohly účastnit také navazujících volnočasových aktivit, které pro ně nejsou jen zábavou, ale slouží zároveň jako vzdělávací," řekla manažerka projektu z odboru sociálních věcí radnice Hana Jansová.

Autor: Lukáš Dubský

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení