VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KONTROLA: Sociální služby města špatně hospodaří

Pardubice - „Seznam všech zjištění má osmdesát stran,“ konstatoval krajský radní Miloslav Macela.

12.3.2010 12
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Eva Kořínková

Sociální služby města Pardubic (SSmP) špatně hospodaří. Přišla na to společná kontrola radnice a krajského úřadu.

Seznam všech pochybení vydá na tučný balík. „Seznam všech zjištění má přes osmdesát stran, s přílohami jich je dokonce sto padesát. Konkrétní chyby v hospodaření ještě nemůžu uvést, protože kontrola není stále uzavřena. Nezáleží ale ani tak na počtu zjištěných chyb, ale na jejich váze,“ uvedl krajský radní Miloslav Macela, zodpovědný za sociální péči.

Kontrolní skupina města měla na protokol hodnocení hospodaření Sociálních služeb města Pardubic jiný názor než kontrolní skupina z krajského úřadu. Na výsledky kontroly nechala tedy vypracovat nezávislý audit.

Externí auditor prý nezjistil pochybení natolik vážná, aby radnici vedla například k podání trestního oznámení.

Kdo je odpovědný za nedostatky?

„Seznam všech zjištění při kontrole neobsahoval žádné závěry. Je to pouze výčet sdělení, ale chybí tam konkrétní řešení. Proto jsme si nechali vypracovat nezávislý audit. Ten jednotlivá zjištění podrobně rozebírá a vyvozuje z nich závěry,“ upozornila náměstkyně primátora a současně radní města Štěpánka Fraňková, pod kterou obor sociální péče spadá.

„Personální změny Sociální služby zřejmě neminou. Z kontroly vyplývá, že v dokumentu o inventarizaci mezd v SSmP za rok 2008 byl chybně uvedený údaj, že roční osobní ohodnocení ekonomického náměstka Zdeňka Hrdého činilo sto dvacet tisíc korun. Ve skutečnosti mu však bylo vyplaceno 290 tisíc korun. Ředitelka SSmP Hana Vičíková to nedokázala nijak vysvětlit,“ prohlásila Fraňková.

Výsledky auditu předala náměstkyně primátora Fraňková na krajský úřad radnímu Miloslavu Macelovi. Město a kraj spolu budou dále spolupracovat a z kontroly vyvodí konkrétní důsledky.

„Audit jsem již předevčírem dostal, ale ještě jsem ho nečetl. S radnicí dále komunikujeme a jednáme spolu o možných opatřeních,“ vyjádřil se pro Pardubický deník krajský radní Macela. Nalezené chyby bude muset SSmP odstranit. Zda se tak stane, odhalí další kontrola města.
Ponese někdo za chyby v hospodaření sociálních služeb zodpovědnost?

Jasno by mělo být do konce března

„Do konce března budou mít výsledky kontroly k dispozici rada a zastupitelstvo města. Ředitelka SSmP Hana Vičíková nejspíše sama podá rezignaci. Kdyby se tak nestalo, podám návrh na její odvolání. Posledního března tedy rada města rozhodne o dalším konkrétním postupu,“ dodala Štěpánka Fraňková.

Naskýtá se otázka, zda je roční osobní ohodnocení manažera příspěvkové organizace 290 tisíc korun v souladu s morálními principy.

„Výše odměn nastavil při zřízení SSmP v roce 2003 kraj. Od loňského roku město snížilo výši osobního ohodnocení vedení příspěvkových organizací odpovídajícím způsobem,“ uzavřela náměstkyně pardubického primátora Fraňková.

Pavla Svítková

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

FK Pardubice

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Sportovní park přilákal sto tisíc lidí. Vrátí se zase za rok

Pardubice - Sportovní park Pardubice, který na více než týden zakotvil v parku Na Špici, na pardubickém zámku, ale i na soutoku řek Labe a Chrudimky, se stal nejnavštěvovanější městskou akcí letošního léta. 

Swingoví Piráti z Pardubic míří do Abbey Road

Pardubice – Populární pardubická hudební formace Pirate Swing Band má nakročeno do Abbey Road, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení