VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KPP chybí peníze a pře se s městem

Pardubice - Klubu přátel Pardubicka (KPP) chybí peníze na činnost. „Na poslední výborové schůzi se zabýval úspornými opatřeními, které byl nucen přijmout i proto, že mu Zastupitelstvo města Pardubic neschválilo kvůli chybějícím čtyřem hlasům druhou část příspěvku na celoroční činnost ve výši 40 tisíc korun,” uvedl jednatel KPP Jan Řeháček.

1.12.2011 10
SDÍLEJ:

František BrendlFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

„K tíživé finanční situaci KPP přispěla i skutečnost, že mu zatím nebylo proplaceno 30 tisíc korun. Tato suma byla slíbena na vydání publikace Kronika cyklistiky na Pardubicku, o níž mluvil náměstek primátorky František Brendl na jednání zastupitelstva jako o vyřízené a proplacené částce. I tato skutečnost přispěla k tomu, že bylo vedení KPP nuceno rozhodnout o snížení rozsahu časopisu Zprávy KPP v příštím roce,” vysvětlil Jan Řeháček.

„Rada města Pardubic publikaci o cyklistice posvětila. Čekáme jen na fakturu,” prohlásil náměstek primátorky František Brendl.

„Myslím, že jsme KPP podpořili dostatečně. Chápu, že by chtěli víc peněz, ale to prostě není možné,” dodal Brendl.

KPP se zabýval i aktuální debatou o Tyršových sadech a podpořil revitalizaci parku, kterou prosazují občanská sdružení Chráníme stromy a Zelená pro Pardubicko. Jejich snahou je vrátit parku jeho původní charakter s obnovením původních vodních prvků. Jednoznačně odmítají projekt předložený architektem Tomášem Jiránkem, který chce realizovat magistrát.

Nabídka rezignace

Výbor KPP se též zabýval návrhem svého předsedy Jana Linharta, který je z důvodu podezření, že KPP přichází o finanční podporu pardubického magistrátu kvůli jeho vystupování v otázkách týkajících se rozvoje města, ochoten odstoupit z této pozice.

„Přítomní vyjádřili názor, že by tento krok nebyl ku prospěchu KPP. Všichni vyslovili Janu Linhartovi podporu,” poznamenal jednatel KPP.

„Jsem velmi rád, že mě členové výboru KPP podpořili,” reagoval Jan Linhart.

„Nemstím se KPP za kritiku projektu na revitalizaci Tyršových sadů. Od toho se dokážu oprostit. Práce KPP si vážím. Pan Linhart se z celé záležitostí snaží jako starý politický mazák a cestovatel dělat něco víc. Bylo by lepší, kdyby si své bolístky léčil jinak,” uzavřel Brendl.

Autor: Tomáš Dvořák

1.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení