VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajští zastupitelé dali skoro 50 milionů na granty!

Pardubice - Peníze poputují například na podporu rozvoje zahraničních vztahů a cestovního ruchu, sportu i zdravotnictví.

20.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

Krajské zastupitelstvo mělo při svém čtvrtečním jednání na programu čtrnáct bodů. Většinou se týkaly finančních záležitostí.

„Byly schvalovány například dotace obcím, městům a jiným subjektům, a to na kulturní, společenské či sportovní akce, dále na investice nebo technické dokumentace a propagační materiály,“ řekla tisková mluvčí Pardubického kraje Kateřina Nohavová.

„Zastupitelé také rozdělili částku více než 47,9 milionů korun v grantových programech. Ty se týkaly například podpory rozvoje zahraničních vztahů a cestovního ruchu, protidrogové a zdravotní politiky, sportu a volnočasových aktivit, různorodých sociálních služeb pro sociálně vyloučené, zdravotně postižené, seniory i národnostní menšiny a na podporu ekologie a osvětu v oblasti životního prostředí a také na různé kulturní aktivity a památkovou péči,“ sdělila krajská mluvčí.

„Předložili jsme také v souhrnné zprávě všechny příspěvky a dotační programy, které máme v oblasti životního prostředí a zemědělství, včetně Programu obnovy venkova. To vše za více než 100 milionů korun. Chtěli jsme, aby se žadatelům dostali finanční prostředky co nejdříve, tak musím poděkovat všem, kteří na administraci takto velkého balíku pracovali,“ uvedl krajský radní zodpovědný za životní prostředí a zemědělství Petr Šilar.
„Další schválenou dotací je částka 2,2 milionů určená statutárnímu městu Pardubice na posílení regionální funkce informačních služeb poskytovaných městem prostřednictvím informačního střediska Pardubice Region Tourism,“ pravila Kateřina Nohavová.

„Letošní dotace je oproti loňsku o sto tisíc korun vyšší. Je to dáno podporou společně zřizovaného pracoviště Czech Point, které v centru působí. Na tento ,úřad na dlani’, kde vám vyřídí vše potřebné od výpisu ze živnostenského rejstříku až po rejstřík trestů, máme jen samé dobré ohlasy,“ podotkl hejtman Ivo Toman.

Evergreenem v jednání zastupitelstva byly majetkové záležitosti. „Opět jsme schvalovali balík výkupu pozemků pod silnicemi II. a III. třídy a také výkupy pozemků například pro obchvat Chvaletic. Jednali jsme také o bezúplatných převodech majetku do, ale i z vlastnictví kraje. Šlo zejména o chodníky a cyklostezky,“ informoval náš Deník Miroslav Mareš, radní zodpovědný za finanční politiku a správu majetku kraje.

Dalšími body bylo například schválení obnovy techniky pro Správu a údržbu silnic Pardubického kraje v celkovém objemu 80 milionů korun, který bude hrazen po dobu čtyř let. „Záměr souvisí s úspěchem organizace, jež uzavřela smlouvu se státem na zimní a částečně letní údržbu silnic I. třídy. Ročně by na tom měla vydělat na 70 milionů korun,“ doplnil hejtman Ivo Toman.

Autor: Tomáš Dvořák

Místo události:
20.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích. 

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení