VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křivkův memoriál: Zastaví cyklisty další rekonstrukce ve městě?

Pardubice – Závod Křivkův memoriál, při kterém cyklisté tradičně kroužili centrem Pardubic, byl letos zrušen kvůli složité dopravní situaci ve městě.

23.5.2017
SDÍLEJ:

Memoriál Josefa Křivky v Pardubicích.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Rozkopané je přednádraží a také Sakařova ulice. Centrum nebylo možné uzavřít. Pořadatelé z Cyklistického klubu Lokomotiva i město včera potvrdili, že mají zájem ve sportovní tradici pokračovat. Definitivně ale rozhodne až to, jaká bude aktuální situace v centru Pardubic v příštím roce. To si dnes nikdo netroufá odhadnout.

Pardubice a zejména řidiči se totiž pravděpodobně v roce 2018 dočkají rekonstrukce a souvisejících omezení na další páteřní komunikaci. Uvažuje se o novém povrchu pro vozovky na Masarykově náměstí, údajně jsou plánovány také úpravy křižovatky a rekonstrukce chodníku. A právě Masarykovo náměstí je součástí cyklistického okruhu při memoriálu.

„Trasu závodu nechceme měnit. Návrhy, abychom jen startovali na třídě Míru s tím, že větší část závodu by se pak odjela na Dukle, jsme odmítli," uvedl ředitel závodu Memoriál Josefa Křivky Pavel Petr.

Stejně tak pořadatelé trvají na dubnovém termínu a na odpoledni všedního dne, přestože v tu dobu je ve městě největší provoz. „Jindy nám cyklistické špičky nepřijedou, o víkendech mají poháry," vysvětlil ředitel závodu, proč usilují o úterý, středu, ale nejlépe čtvrtek. Jsou naopak svolní posunout start až na 17 hodin a dokončit závod při umělém osvětlení, kolem 20.30 hodin. 

„Ve čtvrtek odpoledne přepravíme kolem 30 tisíc cestujících," doložil hustotu pardubického provozu v odpoledních hodinách všedního dne ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán. 

Uvítal by, kdyby se podobné akce, při kterých je nutné pro auta a MHD uzavřít centrum, odehrávaly spíše o víkendech. Režim dopravy je v sobotu a v neděli jiný a cestující mají prý více pochopení pro změny.

Řidiče a obyvatele Pardubic Jana Banacha dopravní situace a zácpy ve městě dost štvou, ale zrovna krátkodobé uzavření centra kvůli sportovnímu klání mu nevadí. „Problém je, že v Pardubicích se doprava komplexně neřeší, jen se občas někde udělá nový ostrůvek nebo pruh pro cyklisty," řekl Jan Banach.

IDEÁL? AŽ V ŠEST VEČER
„Obecně lze říci, že pro akci tohoto typu je lepší den, kdy doprava ve městě není tak intenzivní – tedy víkend. Nebo když už všední den, tak čas mimo dopravní špičku, ideálně po 18. hodině," přidal svůj názor pardubický primátor Martin Charvát. Dodal, že stanoviska k požadavkům organizátora na úplné či částečné uzavírky vydávají dotčené orgány a organizace, a na nich bude tedy záležet, jestli dají, či nedají souhlas.

Město každopádně požádalo organizátory Křivkova memoriálu, aby všechny záležitosti související s dalším ročníkem závodu řešili s dostatečným časovým předstihem a více se zaměřili na informování veřejnosti a organizační zajištění akce.

Autor: Pavlína Roztočilová

23.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení