VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kunětická ulice v Cihelně bude mít nové stromy i parkování

Pardubice - První etapa rekonstrukce Kunětické ulice na polabinském sídlišti Sever by měla být hotova v půlce prosince

20.10.2011
SDÍLEJ:

TĚŽKÉ STROJE jsou k vidění v Kunětické ulici na polabinském sídlišti Sever. Kromě nových chodníků, kanalizace a osvětlení se tato ulice dočká rovněž nových parkovacích míst. Zkrášlit sídliště by měly i nové stromy, které tak nahradí stávající stromořadí. Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

V plném proudu je rekonstrukce Kunětické ulice na polabinském sídlišti Sever, která byla zahájena počátkem října. Jedná se o závěrečnou etapu regenerace tohoto sídliště. „V Kunětické budou rekonstruovány zpevněné plochy v ulici v úseku od konce úpravy provedené při stavbě kruhové křižovatky U Josefa až za točnu MHD, k místu budoucího napojení sídliště Nová Cihelna,” řekl našemu Deníku vedoucí Odboru životního prostředí a dopravy Městského obvodu Pardubice II Tomáš Řezanina.

Podle našich informací bude ulice po dokončení úprav obousměrná, přičemž bude zachováno kolmé parkování na jedné a podélné stání na druhé straně vozovky. „Ulice bude navíc vybavena zvýšenými plochami křižovatek a dalšími zklidňovacími prvky tak, aby celé sídliště mohlo být pojato jako zóna Tempo 30,” dodal Řezanina.

Šestadvacet nových míst na parkování

V Kunětické ulici přibude mimo jiné šestadvacet parkovacích míst, nové přístřešky na kontejnery, doplněno bude i veřejné osvětlení.
Na základě doporučení několika odborných posudků dojde k náhradě stromořadí na západní straně ulice. „Mohutné dřeviny v hustě obydleném území v důsledku nešetrných zásahů z minulého století vykazovaly sníženou provozní bezpečnost, většina z nich měla poškozenou stabilitu, nezahojené dutiny, chybné větvení a hrozilo vylamování výhonů na zkrácených větvích. Za pokácené stromy budou vysázeny nové, opět lípy ale ve variantě Rancho, která je nižšího vzrůstu a dobře snáší městské prostředí,” upřesnil šéf odboru životního prostředí a dopravy v Polabinách.

Této akci však předchází nezbytná rekonstrukce plynovodu a proto se v letošním roce podaří dokončit pouze první etapu rekonstrukce ulice, jejíž termín je závazný, aby město nepřišlo o státní dotaci z programu regenerace panelových sídlišť.

Stihnout by se ale měla nová kanalizace, rekonstrukce chodníku a úpravy veřejného osvětlení. Dokončení vozovky a parkovacích míst spolu s přístřešky na kontejnery a sadovými úpravami bude podle našich informací následovat ihned, jak to počasí dovolí.

Nová kanalizace podélně ve vozovce

Tento týden začala v ulici rovněž výstavba nové kanalizace, která bude podélně uložena ve vozovce. Současně dochází i k bourání a rekonstrukce chodníku a dalších zpevněných ploch.

Tyto práce s sebou přinášejí pochopitelně také dopravní omezení. Již tak velké problémy s parkováním na sídlišti tyto práce pravděpodobně na několik měsíců ještě umocní. „Prosíme o respektování dopravního značení a děkujeme za pochopení,” vyzývá zejména řidiče městský obvod Pardubice II.

První část bude hotova v prosinci

První etapa rekonstrukce této ulice by měla být dokončena pravděpodobně nejpozději do 15. prosince.

Autor: Jan Šafář

20.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení