VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Kvůli dvěma blbým ovcím trpí celé stádo,' říká sezemický student

Sezemice - Sezemice – „Mrzí nás, že kvůli dvěma blbým ovcím trpí celé stádo,“ reagoval na události kolem sezemické „Sorbonny“ jeden z jejích absolventů, policista Vladimír Nevole, který je nyní vedoucím Obvodního oddělení Pardubice 1.

12.11.2009 13
SDÍLEJ:

Jedním z policistů, který vystudoval sezemickou školu, je i Vladimír Nevole.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Pánové Kňava a Tichý nebyli mými přímými spolužáky. V době, kdy na škole působili jako členové akademického senátu, jsme s nimi v podstatě nepřišli do styku. Komunikace probíhala hlavně prostřednictvím e–mailu nebo přes pracovnici IMPS Brno Václavu Švorcovou,“ konstatoval Vladimír Nevole, jenž sezemické konzultační středisko polské soukromé noworudské vysoké školy navštěvoval ještě před vyvrcholením sporů mezi těmito institucemi. „Školu jsem studoval tři roky. Studium jsem zakončil v červenci loňského roku,“ podotkl držitel titulu Lic., který se nedomnívá, že by šlo o snadné studium.

„Jestli někdo říká, že se tu dalo vystudovat jen za to, že člověk platil školné, tak s tím absolutně nemohu souhlasit,“ řekl Vladimír Nevole.
„Já jsem přijímací zkoušky skládat musel. Ze zhruba 120 lidí, kteří je dělali také, nás přijali asi 80, přičemž studium dokončila zhruba polovina. Ostatní odešli. Z jakých důvodů, to nevím,“ uvedl absolvent sezemické univerzity.

„Zkoušek a zápočtů jsme měli víc než třeba na vysoké vojenské škole, kterou studuje můj syn. V případě zápočtů se většinou vypracovala seminární práce, u zkoušek to záleželo na vyučujícím. Někteří vyžadovali písemnou a ústní zkoušku, někdo jen písemnou nebo ústní,“ líčil Vladimír Nevole. „Výjezdy do Polska rozhodně kulturním výletem nebyly. Navíc jsme si zde museli platit ubytování, stravu a další věci. Celkově mne studium vyšlo zhruba na sedmdesát tisíc korun,“ pokračoval. „Škola mne zaujala hlavně proto, že jsem si chtěl dokázat, jestli na studium vysoké škole ve svém věku ještě mám. A také proto, že šlo o zahraniční školu s možností studovat v Česku, což není běžné. Odmítám, že bych si ji vybral proto, že by zde mělo být jednodušší studium než na české škole podobného typu. A říkal jsem si, že by mi to mohlo pomoct i v práci,“ dodal Vladimír Nevole, který k výkonu své funkce vysokoškolský titul potřebuje.

Svou závěrečnou práci ukázat nechtěl. „Jeden výtisk jsme museli odevzdat. Zřejmě je někde v knihovně v Polsku. Trochu se mi po něm stýská, ale naštěstí mám doma ještě dva další,“ pousmál se.

Autor: Tomáš Dvořák

12.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:
Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení