VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lampy by už neměly dále padat

Pardubice - Služby města Pardubic do konce března plánují dokončení kontrol a revizí téměř tří tisíců sloupů veřejného osvětlení ve městě.

9.3.2011
SDÍLEJ:

V loňském dubnu se v Rumunské ulici v Pardubicích sama od sebe poroučela k zemi lampa veřejného osvětlení, a to přímo na zaparkovaný osobní automobil.Foto: archiv Deníku

Do konce března by sloupy veřejného osvětlení měly být bezpečnější. Služby města Pardubic totiž plánují, že do konce tohoto měsíce dokončí nutné revizní prohlídky u nejstarších osvětlovacích těles.

„Od konce loňského roku procházejí více než třicetileté stožáry veřejného osvětlení v Pardubicích mimořádnými kontrolami. Ještě v závěru roku 2010 musela být z důvodu špatného technického stavu provedena rekonstrukce sloupů v lokalitě Studánka, části ulice Teplého u areálu dopravního podniku a v ulici Sladkovského. Zde byla navíc realizována instalace LED technologie. Průběžně bylo po městě vyměněno nebo opraveno 55 kusů zrezivělých sloupů veřejného osvětlení,“ uvedla mluvčí Služeb města Pardubic Světluše Pozníková. Služby města Pardubic spravují téměř 11 tisíc stožárů a dosud zkontrolovaly 2039 třicetiletých sloupů z celkového počtu 2960. Zbytek by měl prohlídkou projít právě nejpozději do konce března.

„Po skončení kontrol bude provedeno zhodnocení zjištěného stavu a připraven akční plán, který bude řešit přednostní výměnu stožárů, jež jsou po technické stránce nejvíce problémové,“ doplnila Pozníková.

K asi nejvíce závažnému případu, který ukázal nutnost výměny stožárů, došlo v loňském dubnu, kdy se v Rumunské ulici v Pardubicích sama od sebe poroučela k zemi lampa veřejného osvětlení, a to přímo na zaparkovaný osobní automobil. Celá událost se naštěstí obešla jen s hmotnou škodou.

Lampa, která na sídlišti stála bezmála už čtyřicet let, poničila zadní část zaparkované octavie. V místě, kde sloup vyčníval nad zem, ale byla železná trubka vlivem koroze „silná“ jako list papíru. A stačil závan větru, aby se celá lampa o váze několika desítek kilogramů poroučela k zemi.

„Slyšel jsem velkou ránu a běžel k oknu v domnění, že mi auto někdo naboural. Že to bude zrovna lampa, to mě nenapadlo,“ popsal tehdy Deníku tuto událost majitel poškozeného auta.

(sejk, saf)

9.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice /FOTO/ - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Na den ředitelem strážníků nebo také letiště

Pardubice - Dětský a Studentský parlament v Pardubicích tak trochu převzal vedení.

Oheň (bez)naděje putuje z Ležáků až do Polska

Pardubice – Památku dětí z Ležáků a Lidic a osud Jiřího Potůčka uctil sedmý ročník projektu Oheň (bez)naděje, pořádaný Československou obcí legionářskou.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies