VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lampy by už neměly dále padat

Pardubice - Služby města Pardubic do konce března plánují dokončení kontrol a revizí téměř tří tisíců sloupů veřejného osvětlení ve městě.

9.3.2011
SDÍLEJ:

V loňském dubnu se v Rumunské ulici v Pardubicích sama od sebe poroučela k zemi lampa veřejného osvětlení, a to přímo na zaparkovaný osobní automobil.Foto: archiv Deníku

Do konce března by sloupy veřejného osvětlení měly být bezpečnější. Služby města Pardubic totiž plánují, že do konce tohoto měsíce dokončí nutné revizní prohlídky u nejstarších osvětlovacích těles.

„Od konce loňského roku procházejí více než třicetileté stožáry veřejného osvětlení v Pardubicích mimořádnými kontrolami. Ještě v závěru roku 2010 musela být z důvodu špatného technického stavu provedena rekonstrukce sloupů v lokalitě Studánka, části ulice Teplého u areálu dopravního podniku a v ulici Sladkovského. Zde byla navíc realizována instalace LED technologie. Průběžně bylo po městě vyměněno nebo opraveno 55 kusů zrezivělých sloupů veřejného osvětlení,“ uvedla mluvčí Služeb města Pardubic Světluše Pozníková. Služby města Pardubic spravují téměř 11 tisíc stožárů a dosud zkontrolovaly 2039 třicetiletých sloupů z celkového počtu 2960. Zbytek by měl prohlídkou projít právě nejpozději do konce března.

„Po skončení kontrol bude provedeno zhodnocení zjištěného stavu a připraven akční plán, který bude řešit přednostní výměnu stožárů, jež jsou po technické stránce nejvíce problémové,“ doplnila Pozníková.

K asi nejvíce závažnému případu, který ukázal nutnost výměny stožárů, došlo v loňském dubnu, kdy se v Rumunské ulici v Pardubicích sama od sebe poroučela k zemi lampa veřejného osvětlení, a to přímo na zaparkovaný osobní automobil. Celá událost se naštěstí obešla jen s hmotnou škodou.

Lampa, která na sídlišti stála bezmála už čtyřicet let, poničila zadní část zaparkované octavie. V místě, kde sloup vyčníval nad zem, ale byla železná trubka vlivem koroze „silná“ jako list papíru. A stačil závan větru, aby se celá lampa o váze několika desítek kilogramů poroučela k zemi.

„Slyšel jsem velkou ránu a běžel k oknu v domnění, že mi auto někdo naboural. Že to bude zrovna lampa, to mě nenapadlo,“ popsal tehdy Deníku tuto událost majitel poškozeného auta.

(sejk, saf)

9.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Osmnáctý ročník Dne pardubických dětí na pardubické Cihelně

Den pardubických dětí: americký fotbal, soutěže a hlavně zábava

Z tiskové konference před začátkem světového hokejbaloévho šampionátu.

Hokejbalový šampionát začíná v Pardubicích již příští čtvrtek

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubice/Chrudim – Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Začíná profesionální golfový turnaj. I s třináctkou Čechů

Kunětická Hora – Právě dnes startuje tradiční turnaj golfové European Challenge Tour, který potrvá až do neděle. Na šestém ročníku D+D REAL Czech Challenge v resortu Kunětická Hora se mezi 156 hráči z celého světa představí i 13 českých golfistů.

Žádný příběh není černobílý, říká Jan Sklenář

Pardubice – Žádný příběh není černobílý. Každý z hrdinů upadá do různých poklesků a vin. Klepny spřádají své bulvární pomluvy, chlapi propíjejí své sny, schopnosti a sebeúctu v hospodách a v karbanu, stařec svádí jeptišku, nemanželské děti se derou na svět rychle jako houby po dešti, kšefty a „malá domů" jsou hnacím motorem osobního růstu. A nad tím vším se houpou svatí a nehnou ani brvou…

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies