VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letní doučování napraví resty z neúspěšného školního roku

Pardubice - Zbavit se strachu z návratu do školy může pomoci efektivní opakování problémové látky

7.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Prázdniny jsou za první polovinou, děti si odpočinuly a pro někoho možná nastal čas dohnat bez stresu mezery v učivu. Zapracovat v nastávajícím pololetí na lepších známkách můžou děti s předstihem v pardubickém Studijním centru Basic.

„Srpnové intenzivní doučování na zaměřeno především na problémy se čtením, psaním a gramatikou českého jazyka. Kurz zároveň učí žáka, jak samostatně a efektivně studovat, což oceňují hlavně ti starší,“ uvedla ředitelka centra Basic Martina Vrbická.

Letní doučování bez stresu z písemek a zkoušení pomůže dětem vrátit sebevědomí, které utrpělo studijními neúspěchy. Dyslektici či dysgrafici si v klidu vyjasní učivo a v září se pak do třídy vrací s menší nejistotou.

„Zaměňování písmen, jejich zrcadlové vnímání, domýšlení slov a v neposlední řadě neschopnost dítěte samostatně se učit. To jsou problémy, které provází stres, nervozita a napětí. A to nejen u dětí, ale i u jejich rodičů. Tím se pak vytváří psychické bloky, které můžou dítě poznamenat na celý život,“ poznamenala Vrbická.

Kromě nejmladších žáků, u kterých rodiče nechtějí jejich problém nechat rozrůst, je letní kurz určen všem věkovým kategoriím. Na doučování dochází také hodně žáků z druhého stupně, kteří nemají prospěch podle svých představ a chtějí se dostat na střední školu.

Doučení dospělých

„Dále pracujeme i s dospělými, kterým nezvládnuté školní základy dělají potíže v zaměstnání, dalším vzdělávání nebo při domácím učení s dětmi,“ sdělila Vrbická.

Prázdninové vyučování zabere týden až dva. Žáci každý den studují dvě až čtyři vyučovací hodiny.
„Během prázdnin nejsou zatěžovány novou látkou ze školy, a tak se mohou plně zaměřit na doučování. Není to pro ně žádný strašák – doučování neprobíhá nikdy bez souhlasu dítěte. Učitel se po celou dobu věnuje pouze jednomu dítěti, případně dvojici, ale stále jde o individuální přístup. Proto dokážeme přesně diagnostikovat problém a řešit ho,“ poznamenala Vrbická.

Strávit týden nebo dva s učebním programem ušitým na míru se vyplatí. Metoda centra Basic pomáhá odstranit problémy s nedostatkem soustředěnosti, nesamostatnosti při učení či s nechutí ke studiu.

„Když dítě dělá pokroky, získá jistotu a v rodině díky tomu zavládne větší pohoda. Musíme si uvědomit, že v reálném životě dyslektici či dysgrafici žádné úlevy dostávat nebudou,“ konstatovala Vrbická.

Individuální vyplňování mezer v látce zvolila pro svou dceru například maminka Marešová.
„Prázdninový kurz Míše hodně pomohl, ale také jí hlavně zvýšil sebevědomí. Více si věří a to je důležité. Když byla Míšina poslední hodina o prázdninách, bylo jí to líto, ale už se moc těší na odpolední hodiny v září,“ uvedla Marešová.

Studijní centrum pracuje podle vzoru obdobných center, která jsou v Dánsku. Metody pro ně vypracoval spisovatel a humanista L. Ron Hubbard.

7.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení