VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce zrušit Romské středisko

Pardubice – Krajské město chce od 30. června zrušit Romské středisko i Společenský klub pro romskou mládež.

23.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/David Taneček

„Od 1. července by měla být tato dvě zařízení nahrazena Multikulturním centrem,“ informovala náš Deník vedoucí odboru komunitních služeb Magistrátu města Pardubic Ivana Liedermanová.

„Ukázalo se, že v Pardubicích je třeba zabývat se nejen romskou problematikou, ale komplexně otázkou menšin. Do této oblasti pochopitelně patří rovněž cizinci,“ poznamenala Ivana Liedermanová.

„Byli bychom rádi, aby šlo o skutečnou integraci, ne izolaci menšin,“ řekla šéfka odboru komunitních služeb.

„Počítáme s tím, že dojde k rekonstrukci stávajících prostor Romského střediska a Společenského klubu pro romskou mládež. Proto nyní intenzivně hledáme náhradní prostory pro nové Multikulturní centrum,“ upřesnila pro Deník vedoucí odboru komunitních služeb Magistrátu města Pardubic Ivana Liedermanová.

Změnili názor

„Vzhledem k tomu, že v Pardubicích už existuje krajské Centrum na podporu integrace cizinců, měli jsme zpočátku pocit, že žádné takové další zařízení není ve městě potřeba. Po jednání s ministerstvem vnitra jsme však přehodnotili naše stanovisko a pochopili, že toto zařízení, které pracuje spíše na poradenské bázi, partnera potřebuje. Multikulturní centrum by tak mělo vhodně doplňovat aktivity krajského Centra na podporu integrace cizinců,“ prohlásila náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

„Přece jen by devadesátitisícové město asi mělo mít koordinátora pro menšiny a cizince. Máme představu, že právě tento člověk by se zároveň stal šéfem nově zřizovaného Multikulturního centra,“ vyjádřila se náměstkyně pardubického primátora.

Otevřené všem

„U Romského střediska a Společenského klubu pro romskou mládež jsme měli dojem, že docházelo k dalšímu separování této komunity a ne k začleňování do majoritní společnosti. Když bude Multikulturní centrum otevřené pro všechny, je větší šance, že se to povede,“ dodala Fraňková.

Autor: Tomáš Dvořák

23.3.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení