VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město podpoří literární tvorbu i péči o hroby slavných rodáků

Pardubice - „Vypisujeme i granty na podporu celoroční práce s mládeží," řekl Jakub Rychtecký.

23.7.2015
SDÍLEJ:

Renovace hrobky Jana Kašpara vyšla na 360 tisíc korun. Na půlkruhové desce je znázorněno Kašparovo letadlo a na spodní části je nápis per aspera ad astra, přes obtíže ke hvězdám. Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Krajské město v srpnu vyhlásí pět tematických grantů nad rámec standardní podpory kulturních projektů. Dva z nich jsou zcela nové. K dispozici má město 600 tisíc korun. Finanční příspěvky mohou získat fyzické i právnické osoby vyvíjející činnost v kulturní oblasti na území Pardubic, které své žádosti doručí na magistrát od 20. srpna do 18. září.

V jednom z nových grantů, jejichž vypsání schválila rada města, mohou získat podporu Pardubic akce, které zvýrazňují město v mezinárodním a celorepublikovém kontextu a z jakéhokoli důvodu nemohly být podpořeny z dotačních programů.

Paměť města

„Sto tisíc korun jsme alokovali i pro grant na podporu projektů zabývajících se kulturou, pamětí města a jeho historií, což je letos také nové téma. Reagujeme jím na poptávku veřejnosti a některých spolků, které se v Pardubicích starají například o hroby významných pardubických osobností či o památníky, sochy a podobně. Podpory by se tak mohl dočkat například Pardubický Slavín. Město doposud nemělo systematický nástroj, jak na tuto velmi důležitou činnost přispět," vysvětlil náměstek primátora zodpovědný za oblast kultury Jakub Rychtecký.

Radní odsouhlasili i vyhlášení grantu na podporu literární tvorby a ediční činnosti pardubických občanů a podporu činnosti věnované literatuře, jako jsou přednášky, sympozia, výstavy.

„Vypisujeme rovněž granty na vybavení pro kulturní činnost a na podporu celoroční systematické práce s mládeží, neboť soubory a spolky věnující se této činnosti těžko shánějí finanční prostředky a financování tak většinou leží téměř zcela na rodičích," dodal Jakub Rychtecký.

Podmínkou poskytnutí tohoto grantu je, že žádající spolek či soubor pracuje s dětmi a mládeží minimálně pět let.

Žádosti na poskytnutí grantu v listinné i elektronické podobě musí uchazeči doručit od 20. srpna do 18. září do 12:00 hodin osobně nebo poštou na podatelnu magistrátu.
Formuláře, na nichž musí být návrhy podávány, budou od 20. srpna zveřejněny na webu města.

Autor: Redakce

23.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Ivan Hlas

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Rosice – O víkendu se na rosickém nádraží uskuteční setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic, některé větší typy nabídnou i svezení. 

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení