VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město se zbaví výstavního centra

Pardubice - Současný nájemce za budovu zaplatí zhruba 20 milionů korun.

28.11.2016
SDÍLEJ:

Nový IDEON, pardubické výstavní a společenské centrumFoto: Vizualizace: archiv společnosti PVV

Pardubičtí zastupitelé se rozhodli prodat výstavní centrum Ideon jeho současnému nájemci, kterým je společnost Pardubický výstavní a veletržní (PVV). Za budovu a pozemky by měla zaplatit téměř 20 milionů korun. Město prodej podmiňuje zachováním funkce společenského a výstavního centra na 30 let, do roku 2027 bude mít na budovu Ideonu předkupní právo.

Budoucím prodejem se městu také vrátí k využití podstatná část pozemků, které Ideon obklopují. Společnost PVV po uzavření smlouvy vrátí městu 12 372 metrů čtverečních v těsném sousedství budovy, dosud jsou zatížené nájemní smlouvou.

„Jsou to pozemky v centru. Jejich hodnota je v současné době téměř deset milionů korun. Město je ale chce použít pro další rozvoj Aquacentra, který už je v současné době kvůli nedostatku místa prakticky nemožný," uvedla náměstkyně primátora Pardubic Helena Dvořáčková (ANO).

DO ROKU 2093

Společnost PVV má podle nájemní smlouvy z roku 1997, která je platná do července roku 2093, na Ideon předkupní právo. Platnost kontraktu potvrdil soud, i když jej radnice opakovaně chtěla vypovědět.

Město jako majitel od počátku nájemního vztahu získalo na nájemném téměř 10,5 milionu korun, více než 11 milionů ale vložilo do oprav, které je povinno v Ideonu zajišťovat. Město tak na vlastnictví prodělává více než půl milionu korun a ztráta by se dále prohlubovala.

Současný nájemce chtěl výstavní centrum koupit z toho důvodu, že by tam měl vybudovat kongresový hotel. Pro návrh hlasovala i část opozice.

„Nyní vybíráme to nejlepší ze špatných řešení," podotkl zastupitel Petr Klimpl (ODS).

Autor: Lukáš Dubský, ČTK

28.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení