VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město vyhrálo spor s Vašíčkem

Pardubice – Společnost PVV podnikatele Petra Vašíčka prohrála další spor s pardubickou radnicí.

26.2.2013 1
SDÍLEJ:

Pardubický IdeonFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Vašíček, který má od města v dlouhodobém pronájmu Výstavní a společenské centrum Ideon, chtěl, aby radnice zrekonstruovala vnější obvodový plášť budovy, části střechy nad přísálím a vyměnila všechny výklady. Okresní soud jeho žalobu zamítl, krajský soud rozhodnutí potvrdil, sdělila mluvčí krajského soudu Jana Kliková. „Potvrdil se náš výklad nájemní smlouvy, že pan Vašíček má povinnost udržovat udržovat Ideon v provozuschopném stavu formou oprav a údržby, a to svým nákladem," řekl právník radnice Aleš Uchytil.

Radnice má s Vašíčkem dlouhotrvající spory. Vycházejí z nájemní smlouvy, kterou podnikatel uzavřel s radnicí v 90. letech na 99 let. Město se ji už několik let neúspěšně pokouší vypovědět. Vašíček naopak městu několikrát navrhl, že objekt koupí, neúspěšně. Zastupitelé loni odmítli podnikatelův návrh na smír, neboť požadoval zaplacení asi 123 milionů korun, což považoval za polovinu průměrného zisku za 82 let, které zbývají do vypršení smlouvy. Město už dříve podalo na PVV žalobu a domáhalo se, aby mu zaplatila 407.955,60 korun a úroky z prodlení. Suma představovala náklady, které radnice vynaložila na opravu střechy, k níž vyzval stavební úřad. Soud nároky města pravomocně potvrdil. Pardubice také podaly určovací žalobu, aby soud určil, že město má právo vypovědět nájemní smlouvu bez uvedení důvodů, i když to smlouva neuvádí. Určovací žalobu soud zatím neprojednával.

Autor: ČTK

26.2.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení