VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V čem soukromá společnost trumfla město?

PARDUBICE - Firma Bohemia Grant je novým vlastníkem společnosti, která provozuje Dům kultury a kino Dukla.

6.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

V čem byla nabídka soukromé společnosti lepší než ta od města, které bylo druhým vážným zájemcem?

„Za odkup stoprocentního podílu ve společnosti provozující Dům kultury a kino Dukla jsme Základní organizaci Odborového svazu ECHO Paramo nabídli zhruba dvojnásob vyšší částku než město,“ řekl jeden z jednatelů firmy Bohemia Grant Tomáš Urbánek.

„Radnice nabízela odborovému svazu za obchodní podíl ve společnosti 10 tisíc korun. Dalších 300 tisíc měli odboráři ročně dostávat od města jako nájemné za užívání kulturního domu,“ uvedl náměstek pardubického primátora Jan Kislinger, který měl za město mandát jednat s odboráři.

„Rozhodli jsme se také zaplatit dluh Domu kultury a kina Dukla odborářům ve výši několika set tisíc korun. Částka za roční nájemné se blíží nabídce města,“ podotkl jednatel společnosti Bohemia Grant. „Na rozdíl od radnice jsme nepožadovali, aby smlouva byla uzavřena na co nejdelší dobu. Ani jsme si nekladli nároky na předkupní právo v případě eventuálního prodeje celého objektu,“ nechal se slyšet Tomáš Urbánek.

Jeho firma se také zavázala provádět nejen údržbu celého komplexu, ale do určité částky i případné opravy. „Tato suma se rovná průměrné částce vyčleněné na opravy za posledních sedm či osm let,“ dodal jednatel firmy Bohemia Grant.

„Nabídku jsme odborářům učinili jako první my a až po nás město. Přestože jsme měli řadu odpůrců, nikdo nezneužil toho, že jsme ji předložili v jedenácti kopiích a mohla se tak klidně dostat i na radnici,“ poznamenal Tomáš Urbánek.

Jeho společnost nakonec zvítězila nad městem i přesto, že některým kritikům vadilo, že jeho otec Ladislav jako šéf odborů a zároveň jediný jednatel Domu kultury a kina Dukla spolurozhodoval o tom, jaká nabídka dostane přednost.

6.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení