VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miliony Američanů vědí, kde jsou Pardubice. Díky televizi!

Florida/Pardubice - Televize Czech-american TV, sídlící na Floridě, vysílá pro 2,5 milionu domácností v USA

18.7.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk

Přehled o dění v Pardubicích či v Pardubickém kraji mají lidé i na druhé straně planety, konkrétně ve Spojených státech. A to díky televizi Czech-american TV. Stejnojmenná společnost byla založena před necelými deseti lety v Chicagu. Hlavní sídlo této firmy se nyní nachází v Cape Coral na Floridě, má osm poboček a spolupracovníky hned v několika státech USA, a také v České republice.

O Pardubicích 
před několika dny

V minulých dnech televize odvysílala dokument o Pardubicích, který zaslal magistrát města. Za celou dobu existence společnosti se ve vysílání objevily i další dokumenty tykající se Pardubického kraje.
Záznamy za posledních šest měsíců je možné spatřit na webových stránkách www.catvusa.com.  To vše je umožněno díky úzké spolupráci města, kraje a agentury CzechTourism.
„Všechny pořady mají velký divácký ohlas, proto by televize uvítala rozšíření spolupráce i s jinými městy," uvedla tisková mluvčí společnosti Tereza Paďourová.
Cílem stanice je rozšíření povědomí o České republice a jejím kulturním dědictví v zahraničí.

Televizní vysílání má formu videodokumentů, ve kterých se divák dozví informace o českých regionech, městech nebo památkách. Nabízí také řadu reportáží mapujících folklor, ale i kurzy českého jazyka nebo vaření pokrmů typických pro Česko.
Pořady Czech-american TV sledují především anglicky mluvící diváci, kteří se zajímají o Českou republiku a chtějí se o ní dozvědět více.

„Celková sledovanost se vyšplhala na dva a půl milionu domácností na kabelové televizi v šedesáti amerických městech a přes sto tisíc diváků z celého světa prostřednictvím internetu, a to především v Kanadě, Austrálii, Velké Británii a v Ruské federaci," upřesnila informaci Tereza Paďourová.

Televize je vedená jako nezisková organizace a její projekty jsou podporované partnerskými organizacemi, financované z různých grantů a příspěvků od diváků. Mezi partnery vysílaných pořadů patří například Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo zahraničních věcí.

Tým čtyřiceti profesionálů

„Na webové adrese www.catvusa.com  najdou zájemci seznam všech partnerů, a také informace o projektech Czech-american TV," dodala mluvčí společnosti. Podle ní je tým, který vysílání pomáhá utvářet, složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů českého původu.

Autor: Jan Šafář

18.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení