VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo podzemních kontejnerů chtěli náměstkovi udělat bustu

Pardubice - „Frekvence vývozu bude menší, čímž se ušetří," vysvětlil náměstek pardubické primátorky

13.3.2013 6
SDÍLEJ:

František BrendlFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

 Odsouhlasí pardubičtí zastupitelé výrobu busty pro náměstka primátorky Františka Brendla? Na včerejším jednání zastupitelstva to v nadsázce navrhl zastupitel za TOP 09 Ladislav Koudelka, který nesouhlasí se záměrem, aby se ve městě vybudovaly čtyři podzemní kontejnery na separovaný odpad.

„Nic se na tom neušetří. V materiálu vůbec nejsou provozní náklady na vyprazdňování podzemních kontejnerů. Tyto kontejnery by prý měly zlepšit pořádek v ulicích města. O tom se dá ale pochybovat, protože mají malé vhazovací otvory, takže se odpadky budou hromadit vedle vhazovacích míst," sdělil své připomínky Ladislav Koudelka.

„Podzemní kontejnery by tady zůstaly jako takový pomník náměstka Brendla. Dávám proto ke zvážení, zda radši neudělat náměstkovi bustu nebo pamětní desku. Vyjde nás to levněji," dodal pardubický zastupitel.

Brendl je ochoten na bustu přispět

Náměstek primátorky František Brendl vzal celou věc s humorem a nechal se slyšet, že, jestli bude město vyrábět jeho bustu, je na ni ochoten přispět. S Koudelkovými námitkami vůči podzemním kontejnerům ale nesouhlasil.
„Všechna vybraná místa byla konzultována se Službami města Pardubic (SmP). Vhazovací místo má kapacitu tři kubíky. To jsou tři normální kontejnery. Frekvence vývozu bude tedy menší, čímž se ušetří. Nebude to navíc jen projekt města, ale chceme to mít připravené pro případ vypsání dotačního titulu," konstatoval František Brendl.

Obavy zastupitelů vzbuzoval jiný postup při vyprazdňování podzemních kontejnerů.
„Hlavně abychom nedospěli k situaci, že budeme mít za několik milionů podzemní kontejnery a pak budeme muset ještě dokupovat speciální techniku na jejich obsluhu," podotkl opoziční zastupitel Václav Snopek (KSČM).

Zvládnou to bez nového vybavení

Podle primátorčina náměstka jsou ale SmP schopné zvládnout obsluhu podzemních kontejnerů se současným vybavením.
Mezi čtyři vybraná místa patří  nábřeží Závodu míru, Polabiny III, náměstí Dukelských hrdinů a ulice Na Drážce. Odhadovaná cena zbudování jednoho podzemního kontejneru je zhruba sedm set padesát tisíc korun. Pardubičtí radní zatím neví, jak velká bude spoluúčast města. Může to být buď 15 nebo 45 procent.V mnoha evropských městech jsou prý již vhazovací místa běžným standardem.

„Podzemní kontejnery jsou navrženy do lokalit, kde se často stává, že jsou běžné kontejnery přeplněny. SmP zatím nebyly schopny říct, jaké budou provozní náklady," dodal vedoucí odboru životního prostředí pardubického magistrátu Miroslav Míča.

Autor: Lukáš Dubský

13.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení