VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mostek spojující střed města s kolonií zahrádek je uzavřen

Pardubice - Přístup do rozsáhlé zahrádkářské kolonie nedaleko soutoku Chrudimky a Labe se s příchodem podzimu zkomplikoval. Komunikaci vedoucí ze středu města kolem areálu pekáren totiž přerušily rekonstrukce mostku a práce v ulici Mezi Mosty, které souvisí s projektem dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná.

22.10.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Fiala

Chodci, cyklisté a pochopitelně motoristé, kteří tuto trasu často využívali, se tudy nyní do kolonie či dále Na Drážku a sídliště Dubina nedostanou. Omezení v různém rozsahu potrvají až do jarních měsíců.

Na Vánoce průchozí

Především majitelům zahrádek Na Ležánkách se v těchto dnech ztížila cesta k jejich pozemkům. „Prosíme všechny, kterých se tyto uzavírky dotknou, o nezbytnou míru trpělivosti. Určitě jim na čas zkomplikují život, ale kvůli bezpečnosti jejich i stavbařů to nebylo možno řešit jinak,“ říká náměstek primátora Alexandr Krejčíř. Stezka pro pěší byla kvůli pokračujícímu projektu Labe - Loučná uzavřena v polovině října, kdy mostek začala rozebírat stavební technika. Stezka pro pěší v ulici Mezi Mosty přitom sloužila pokud možno co nejdéle. „Měla být uzavřena již koncem září, s firmou, která stavbu provádí, jsme se dohodli na posunutí uzavírky na nejzazší možný termín,“ říká vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa. „Stezka zůstane uzavřena do 15. prosince. Přes Vánoce a až do 6. ledna bude chodcům k dispozici, ale mezi 7. lednem a 15. dubnem 2009 je třeba ji ještě uzavřít,“ dodává Vladimír Bakajsa. Uzavírka stezky je pode něj ve směru od Bělobranského mostu avizována dopravním značkami, ve směru od parku budou informační tabule o době uzavírky a o zprůchodnění stezky rozmístěny v nejbližší době.

Zároveň s projektem Labe – Loučná, který je součástí protipovodňových opatření, město rekonstruuje most v ulici Na Ležánkách. Ulice je tak kvůli opravám mostu neprůjezdná. První práce zde začaly na počátku října a hotovy by měly být do 30. května 2009.

Zahrádkáři se mohou vozem vydat do své kolonie z druhé strany, tedy z Husovy ulice, kde již několik let stojí opravený most přes kanál Haldu.

Rekonstrukce mostu, jejíž součástí je i přeložení plynového vedení, přijde na více než 8 milionů korun z rozpočtu Pardubic. Naopak projekt Labe – Loučná získal podporu Evropské unie. Dobudování kanalizační soustavy v Pardubicích a okolních obcích si vyžádá přes 800 milionů korun, EU je z fondu soudržnosti podpoří 12,5 milionem euro. Práce na rozsáhlé kanalizační soustavě odstartovaly vloni v létě, dokončeny budou v roce 2010.

Autor: Petr Doubrava

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích. 

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení