VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navrhovaný mrakodrap byl o jedno patro vyšší než věž

PARDUBICE - O další podobě zástavby Masarykova náměstí se v úterý debatovalo na zasedání pardubických zastupitelů Izraelská společnost AFI Europe přišla s představou, který se však výrazně lišila od záměru, s nímž před lety vyhrála výběrové řízení na zástavbu centra města. Záměr firmy postavit vedle hotelu sídlo pojišťovny a v rezidenční části postavit místo devadesáti bytů výškový dům o dvaceti patrech s dvěma stovkami bytů ale u zastupitelů narazil na odpor.

29.6.2007
SDÍLEJ:

Studie Masarykova náměstí v PardubicíchFoto: archiv

„My samozřejmě respektujeme rozhodnutí zastupitelstva a budeme v rámci dokumentace pro územní řízení postupovat v dalších dvou etapách podle smlouvy a toho konceptu, který byl ve smlouvě schválen,“ uvedla Renata Součková, zástupce generálního ředitele AFI Europe. „Je nám to trochu líto, protože jsme se domnívali, že přicházíme s něčím, co přinese prospěch městu. Co týká Pojišťovny České spořitelny, tak to byla vyloženě poptávka pojišťovny, která jako významný finanční institut má zájem mít svou novou centrálu v centru. A v případě rezidenčního bydlení jsme architekturu chtěli zpestřit vyšší dominantou.“
Navržený dvacetipatrový objekt by přitom o jedno podlaží převyšoval špičku nedaleké telekomunikační věže. „Pochopitelně jsme jednali s operátory, všichni nám dali souhlas s touto výškovou budovou. Nebylo by to v kolizi, jediný subjekt, který by se k tomu ještě musel ohledně výšky vyjádřit, je asi letiště,“ uvedla Renata Součková.

Návrhem Izraelců se před zastupiteli opakovaně zabývala Komise rady města pro urbanismus a architekturu. Na prvním setkání investor navrhoval dvouhvězdičkový hotel bez kongresového sálu a s administrativní budovou. „To jsme odmítli a požadovali jsme řešit kongresový hotel. Na druhém setkání sice přišli s variantou, že k vlastnímu hotýlku přimalovali jakýsi kongresový sál, ale samozřejmě parametry kongresového hotelu to vůbec nemá. Na dotaz, jak bude zajištěno parkování, tak byla odpověď, že předpokládají další výjimku a že část hostů bude parkovat v parkovací kapacitě nákupního centra, které už dneska má deficit. Navíc zvedli počet bytů proti původně předpokládaným asi devadesáti na dvě stě a v podnoží, kde byla podmínka na občanskou vybavenost, řešili parkování,“ říká člen komise architekt Milan Košař s tím, že komise byla opět proti. A zastupitelé následně také. „To je poprvé, co máme pocit, že skutečně nám zastupitelé dali za pravdu,“ dodává Košař.

29.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení