„Ty mají možnost získat až 92,5% dotace z Regionálního operačního programu,“ prozradila náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

„Prioritu mají projekty zaměřené na zvýšení kvality prostředí ve středu města a zkvalitnění nabídky možností trávení volného času. Musí však být realizovány v zóně IPRM,“ upozornil manažer integrovaného plánu Aleš Berka, podle něhož jde o čtvrté kolo veřejné výzvy.
„První dvě kola se konala v první polovině roku 2008, třetí je vyhlášeno od konce roku 2008 jako kontinuální,“ sdělil Aleš Berka a dodal, že IPRM Přitažlivé město bude realizován až do roku 2013.

„Jedním z projektů, s kterým už se do IPRM počítá, je vznik venkovního sportovního areálu u pardubické univerzity. Měly by tu vzniknout tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal a víceúčelové hřiště s rozměrem házenkářského,“ upřesnila náměstkyně pardubického primátora.
„Byli bychom rádi, kdyby došlo k revitalizaci celého prostoru na pravém břehu řeky Labe. Za benzinovou čerpací stanicí by mohla vzniknout velká odpočinková zóna, kterou by samozřejmě mohli využívat nejen studenti pardubické univerzity. Je otázkou, kdo by se o tento prostor do budoucna staral. To ještě není dořešeno. Péče o park a zeleň je finančně i časově velmi náročná a univerzita na ni v tuto chvíli není zařízená. Věřím však, že by pravý břeh řeky Labe mohl během dvou, tří let rozkvést,“ řekla Štěpánka Fraňková.

„Zároveň úřad hlavního městského architekta začíná zpracovávat studii na revitalizaci parku Na Vinici, kde by mohl vzniknout veřejný prostor pro odpočinkové aktivity,“ podotkla náměstkyně.

„Uvažuje se i o vzniku přírodního amfiteátru, kde by se daly pořádat open air koncerty, divadelní představení nebo třeba letní kino,“ doplnila.
„Do veřejné výzvy se pochopitelně může přihlásit kdokoliv s jakýmkoliv projektem. Uvidíme, třeba nás někdo ještě příjemně překvapí,“ uzavřela Fraňková.