VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na financování pardubické věznice se podílejí i odsouzení

Pardubice - Třetí pardubický městský obvod vězně využívá hlavně na úklid veřejných prostranství

22.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroš Milan

Věznice bědují, že nemají peníze, města si zase mnohdy stýskají, jaké patálie mají s úklidem veřejných prostranství. Dvě mouchy jednou ranou se rozhodli zabít ve třetím pardubickém městském obvodě. Ten v praxi dokazuje, jak se tyto problémy dají celkem efektivně a nenásilně řešit.

Pomáhají s úklidem

Již dva roky jsou zde totiž zaměstnáváni při úklidu veřejných prostranství čtyři vězni z pardubické věznice.
„Odsouzení muži pracují pět dní v týdnu, šest hodin denně. Měsíční mzdový náklad na jednoho z nich činí necelých pět tisíc korun, přičemž případné prostoje v práci z důvodu špatného počasí nebo nemoci odsouzených nejdou k tíži městského obvodu. Využívání této pracovní síly je tedy pro náš obvod velmi efektivní," řekl starosta třetího pardubického obvodu Vítězslav Štěpánek (ODS).

Podle našich informací byli tito vězni vybráni z těch odsouzených, kteří mohou pracovat mimo brány nápravného zařízení a nepředstavují  zásadní nebezpečí pro okolí.

Oboustranný přínos

„Výsledkem jsou ušetřené peníze v městské pokladně, pracující vězni a v neposlední řadě příjem  pro vězeňskou službu, která tímto způsobem částečně hradí náklady na výkon trestu. Odsouzení se tak, i přes výhrady občanů, že ve vězení  nic nedělají, podílejí na veřejně prospěšných pracích," podotkl Vítězslav Štěpánek.

„Za více než dva roky této spolupráce mohu konstatovat, že projekt je oboustranným přínosem jak pro odsouzené, tak i pro městský obvod," uzavřel starosta pardubické „trojky". (mm)

Autor: Redakce

22.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení