VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na pár dní vysokoškolákem. Univerzita nabízí letní školu

Pardubice - Na mladé účastníky čeká odborný program na všech 7 fakultách pardubické univerzity

15.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Divíšek Martin

Užijte si chvíle klidu a pošlete své děti třeba na letní kemp. V týdnu od 
17. srpna totiž Univerzita Pardubice připravila pro žáky a studenty základních a středních škol hned tři letní školy a denní kempy najednou.
„Na účastníky akcí čeká odborný program jak na všech sedmi fakultách univerzity, tak na univerzitních sportovištích. Poprvé si tak děti a mládež vyzkouší život vysokoškoláka na celý týden," informovala koordinátorka programů  Iva Svobodová.

Na každé fakultě

Přibližně padesát zvědavců si může vyzkoušet, jaké je studium na vysoké škole. Účastníci proniknou do světa laboratoří, poslucháren a vyzkouší si práci vědců a odborníků.
„Studenti stráví na každé fakultě jeden den. Řešit budou  záhady v mikrobiologické laboratoři, absolvují přednášky, naučí  se, jak mají poskytnout první pomoc a řadu dalších věcí. A to vše s indexem univerzitní letní školy v ruce," popsala týdenní program letních škol Iva Svobodová.

„Ve čtvrtek čeká účastníky návštěva ateliérů Fakulty restaurování v Litomyšli, kde si vyzkouší řadu praktických cvičení z restaurování a konzervace kamene a papíru," dodala koordinátorka.
Chybět nebudou sportovní a soutěžní aktivity, jako je orientace v terénu, které zpestří studijní část. Děti nebudou ani o hladu. Stravování pro ně bude připraveno ve vysokoškolské menze. Ti starší mohou nocovat na kolejích.
„Pro žáky základních škol je program připraven každý den od 8 do 17 hodin. Středoškoláci zahájí svůj celotýdenní pobyt na univerzitě v sobotu 17. srpna. Letní školy vyvrcholí v pátek 23. srpna předáním diplomů za úspěšné absolvování," sdělila Iva Svobodová.

Kromě dvou univerzitních letních škol navíc ještě Dopravní fakulta Jana Pernera připravila od pondělí 19. srpna pětidenní speciálně zaměřenou letní školu technologie a řízení dopravy. Patnáctka středoškoláků absolvuje pestrý teoretický i praktický program přímo v areálu pardubické dopravní fakulty.

Mají řídit kolejiště

„Děti se seznámí s obsluhou zabezpečovacích a sdělovacích zařízení nebo si vyzkouší samostatně řídit provoz kolejiště podle připraveného jízdního řádu. Čekat na ně bude také řada exkurzí," řekl o programu  Tomáš Hodr z Katedry technologie a řízení dopravy Dopravní fakulty Jana Pernera.

Letní škole technologie a řízení dopravy bude v sobotu 
17. srpna od 9 do 17 hodin předcházet  Den otevřených dveří dopravního sálu Dopravní fakulty Jana Pernera ve Studentské ulici v univerzitním kampusu v Polabinách, který se koná u příležitosti 20. výročí založení fakulty.

„Den otevřených dveří doprovodí setkání zahradních a modelových železnic, které pořádá Pardubický spolek historie železniční dopravy u železničního muzea na nádraží v Rosicích od 10 hodin. Zájemce tam přepraví historický autobus," uvedl Tomáš Hodr.

Iveta Koubková

Autor: Redakce

15.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení