VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na pardubické univerzitě odstartují dny otevřených dveří

Pardubice – Ve čtvrtek bude zahájena na Univerzitě Pardubice série dnů otevřených dveří, které pořádají během ledna pro uchazeče o vysokoškolské studium jednotlivé fakulty.

13.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Jako první mohou zájemci o vysokoškolské studium navštívit hned dvě fakulty – Dopravní fakultu Jana Pernera a Fakultu zdravotnických studií. „Zatímco ti první budou mít sraz v deset hodin v univerzitní Aule Arnošta z Pardubic, ti druzí se sejdou v 15.30 hodin v areálu fakulty v Průmyslové ulici 395,“ uvedla mluvčí pardubické univerzity Valerie Wágnerová.

V pátek se uskuteční den otevřených dveří Fakulty ekonomicko–správní.

„Zájemci o studium na této fakultě se mohou shromažďovat v univerzitní aule, a to ve dvou časech – od 10 a 13 hodin. Další tři fakulty pak budou mít dny otevřených dveří v příštím týdnu,“ upřesnila mluvčí univerzity.

Fakulty nabídnou uchazečům širokou škálu studijních oborů řady disciplín.

„Konkrétně jde o 67 programů se 127 obory. V samotném bakalářském studiu je to 27 programů s 55 obory,“ poznamenala Valerie Wágnerová a dodala, že během vysokoškolského studia je možné strávit jeden nebo dva semestry na partnerských vysokých školách v zahraničí.

„Během dnů otevřených dveří budou mít možnost zájemci o studium na vysoké škole v Pardubicích získat podrobné informace o studijní nabídce a přijímacím řízení pro akademický rok 2011/2012, o zázemí a dalších podmínkách vysokoškolského studia a života na pardubické univerzitě, ale i o možnostech uplatnění po absolvování studia,“ řekla mluvčí pardubické univerzity.

„Součástí programu dnů otevřených dveří jsou i prohlídky zajímavých laboratoří a učeben fakult, moderního areálu univerzitního kampusu, v němž se nachází také univerzitní knihovna, vysokoškolské koleje i menza, tělovýchovný areál a další komfortní zázemí pro studium a volný čas vysokoškoláků,“ podotkla Valerie Wágnerová.

„Některé fakulty nabízejí také přípravné kurzy, které by měly zájemcům o studium pomoci s přípravou na přijímací zkoušky, pokud se pro přijímání uchazečů na dané fakultě konají, případně jim pomohou lépe zvládnout některé předměty v prvních měsících vlastního vysokoškolského studia,“ uzavřela.

13.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení