VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náhon Halda je vypuštěný, dno se čistí od nánosů bahna

Pardubice - Náhon Halda je vypuštěný, dno se čistí od nánosů bahna

4.9.2009
SDÍLEJ:

Náhon Halda bude vypuštěný až do konce října. Povodí Labe odstraňuje ze dna nánosy bahna, které snižují kapacitu toku. Náhon by pak měl mít plynulý spádFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Místo tekoucí vody bahnité řečiště! Tak to teď vypadá u náhonu Halda, který je vypuštěný. Správce toku Povodí Labe totiž bude až do konce října čistit nánosy bahna.

„Odstraňujeme nánosy bahna, které snižují kapacitu toku. Když to řeknu laicky, tak čistíme hlavně místa, kde se tvoří špunty, které brání průtoku vody,“ informoval náš Deník technickoprovozní náměstek pardubického závodu Povodí Labe Petr Michalovich.
Důvodem pro vypuštění Haldy byla především snaha o plynulý spád náhonu. „Je to tradiční údržba, která se naposledy dělala před osmi lety. Dříve se ale odbahňovalo dno každoročně,“ uvedl Petr Michalovich.

Povodí Labe se stará i o zeleň

K tradiční údržbě, kterou Povodí Labe provádí, patří také údržba břehové zeleně. „O zeleň kolem toku se staráme standardně v zimě. Vyhledáváme například nebezpečné stromy. Pokud se jedná o nějaký havarijní případ, tak samozřejmě kácíme stromy i jindy než v zimě,“ vysvětlil Michalovich.

Současné odstraňování nánosů bahna začalo na Haldě 20. srpna. „Povodí Labe má práce na Haldě povoleny do konce října. Osobně si nepamatuji, že by se na Haldě v poslední době dělalo takhle rozsáhlé odbahnění,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí pardubického magistrátu Miroslav Míča.

A co se stalo s rybami, které náhon Halda obývaly? „Ryby byly odloveny a některé odpluly se zbytkovou vodou,“ pravil Miroslav Míča.
„Ryby vylovovaly pardubičtí rybáři. Mluvil jsem s předsedou místního rybářského sdružení a podařilo se jim odlovit snad až deset metráků ryb. Vylovili jsme maximální množství ryb, někdy se ovšem ale samozřejmě stane, že několik ryb zůstane v bahně,“ upřesnil Petr Michalovich.

Lukáš Dubský

4.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení