VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubická galerie má nového ředitele

Pardubice - Petr Pucandl ve funkci nahradil Simonu Vladíkovou. Ta rezignovala po sporech s krajem

4.5.2011 2
SDÍLEJ:

Petr PucandlFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Novým prozatímním ředitelem Východočeské galerie Pardubice (VČG) se stal Petr Pucandl. Do funkce nastoupil po Simoně Vladíkové, která k 30. dubnu rezignovala na svou pozici.

Vladíková dobrovolně odstoupila na protest proti přístupu zřizovatele, neboť galerie v uplynulých dvou letech nezískala od Pardubického kraje žádné peníze na rozšiřování sbírek. Dalším problémem, který se k VČG váže, je plánované sloučení s Východočeským muzeem (VČM) a pardubickým zámkem.

V plánu je i sbírka s tematikou koní

Petr Pucandl byl v minulosti ředitelem Dostihového spolku Pardubice, na pozici ředitele VČG by rád působil především jako manažer a sestavil sbírku koňských obrazů.

„Mám zcela určitě zájem na tom, aby se galerie rozvíjela. V posledním půl roce byla návštěvníkům uzavřena a jsem si jist, že lidem chyběla,“ uvedl prozatímní ředitel VČG Petr Pucandl. „Nejsem rodilý Pardubák, ale žiji tady již sedmadvacet let. Chtěl bych do sbírek galerie přidat věci spojené s koňmi a dostihy, protože to je typický prvek Pardubic. Myslím, že na podzim, v období nejdůležitějšího dostihu, by veřejnost takové kulturní vyžití ocenila,“ dodal Petr Pucandl.

Pucandlovo jméno padlo také jako jméno možného ředitele sloučené galerie, muzea a zámku. Sám Pucandl se k tomu odmítl vyjádřit.
„K tomu nic říct nemohu, teď v květnu by měla zasednout komise, která vydá doporučení, zda instituce sloučit nebo je ponechat samostatné. Vyjadřovat se k tomu budu, až se rozhodnou,“ vysvětlil Pucandl. Zda je podle něho možné sloučení dobrým krokem, rovněž odmítl sdělit.

„Jsem v galerii druhý den a zatím jsem si k tomu nevytvořil stanovisko. Musím si ujasnit všechny náležitosti, ale je zatím opravdu brzy se k tomu vyjadřovat,“ konstatoval Pucandl.

Záměr sloučení vyvolává nevoli

Záměr sloučení galerie s muzeem a možná i se zámkem, v jehož prostorách oba největší kulturní stánky v Pardubickém kraji působí, vyvolává již od počátku mezi jejich zaměstnanci vlnu nevole. Právě bývala ředitelka VČG již dřívě prohlásila, že se slučováním nesouhlasí.

„Jsem jednoznačně proti slučování. Východočeská galerie by měla dále zůstat samostatnou krajskou kulturní institucí, stejně jako Východočeské muzeum. Pardubický region i občané Pardubic si zaslouží samostatnou galerii i muzeum a závazkem volené politiky je zajistit optimální a stabilní podmínky pro profesní práci těchto garantů veřejného kulturního prostředí města i kraje,“ sdělila Vladíková.

Monika Suchá

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motorkář po nárazu do mostku letěl několik desítek metrů vzduchem. Přiletěl pro něj vrtulník.
4

Motorkář letěl vzduchem desítky metrů a pak ještě vrtulníkem. Přehlédl mostek

Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Pardubicko – Domácí fotbalisté na úvod nového mistrovského ročníku hýřili štědrostí. Hned pět utkání ze sedmi totiž ovládli hosté. Mezi nimi i nováčci ze třetích tříd.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích. 

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení