VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neúspěch ve škole je možné řešit také jinak než trestem

Pardubice - Než nad dítětem zlomíte hůl, pátrejte nejprve po tom, proč se mu nedaří. Možná potřebuje odbornou pomoc.

12.1.2011
SDÍLEJ:

Centrum BasicFoto: foto centrum Basic

Učí se vaše dítě špatně? Než nad ním zlomíte hůl, pátrejte, proč se mu nedaří. Možná potřebuje odbornou pomoc.
Jednotlivé školy udávají, že mají deset až patnáct procent dětí, které se nejsou schopny učit. Jsou unavené, neklidné a ve zvládání učiva selhávají.
V budoucnu pak nemají šanci vystudovat dobrou školu nebo vykonávat práci, která by je těšila. Proč k takovému stavu dochází a existuje vůbec nějaké řešení?

Pro děti z Pardubic a okolí ano. Studijní centrum Basic Pardubice je tu pro všechny, kteří chtějí chodit do školy bez obav a učit se s radostí.

Dítě nechce dělat naschvály

Dítě se neučí špatně proto, že vám chce dělat naschvály anebo vás rozčílit. Často za to ani nemůže. Jestliže si dítě plete písmenka, pomalu čte a píše, domýšlí si slova anebo si nepamatuje přečtený text, chybí mu základní dovednosti, bez kterých se nemůže naučit nic. Jak se pak má třeba z učebnice vlastivědy naučit pasáž, když jí nerozumí? Tato neschopnost číst a psát se pak odráží i v dalších předmětech.

Basic nabízí individuální pomoc při řešení studijních problémů pomocí specializovaného individuálního doučování. Doučovací program je zaměřen především na problémy se čtením a psaním, ale oslovuje zároveň studentovu schopnost se učit a zvládat problémy spojené se studiem.
Během doučování se vyplní mezery v jeho základech a odstraní se případná nepochopení a zmatky. Student je pak schopný zvládat společnou výuku kolektivu ve škole, což přispěje ke snadnější a efektivnější práci pedagogů v běžných třídách.

Používaná studijní technologie poskytuje jedinečný náhled na to, proč studenti zanechávají studia, co způsobuje, že student ztrácí o předmět zájem a také proč nejsou studenti schopni vždy použít v životě věci, které se naučili.

Metoda odhaluje konkrétní překážky, na které může student při učení narazit a také, jak je může zvládnout.
Jelikož jsem pracovala také v běžné škole, uvědomuji si velkou výhodu možné individuální péče. Ke každému dítěti se přistupuje jako k osobě, která má své specifické problémy, na které je se potřeba zaměřit a vyřešit je. Výuka se hodně zaměřuje na budování sebevědomí u dětí a na budování vztahu k učení. K tomu přispívá časté vysvětlování, používání pomůcek a názorného materiálu a doplnění nutných základů, na kterých se potom staví dál. Učitelé tu jsou vždy dobře naladěni, mají maximální zájem o studenta, chtějí mu pomoci a jsou speciálně vyškoleni.

„Děti dneška budou civilizací zítřka“

„Děti dneška se stanou civilizací zítřka“, a proto bychom měli být velmi rozvážní než o nějakém dítěti řekneme, že je hloupé - a tak ho na zbytek života odsoudíme. Pokud dáme dětem pochopení a pomocnou ruku, několikanásobně se nám to vrátí zpět.
Když vidím, že dítě dělá pokroky, získá jistotu a v rodině díky tomu zavládne pohoda, je mi dobře u srdce.

Vždyť co může být pro učitele a rodiče radostnější než rozzářené oči a úsměv na tváři dítěte, které mělo dříve zdravotní problémy, stresy a neumělo se zasmát.
Osobně si myslím, že pomoc dětem je jednou z těch opravdu nejdůležitějších a věřím, že se nám společnými silami podaří přispět k lepší budoucnosti všech.

Martina Vrbická, ředitelka centra

12.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení