VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové nádraží bude spuštěno dříve než městská linka

Přelouč - Autobus začne jezdit po Přelouči a přidružených obcích až na podzim příštího roku

13.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Výstavba nového autobusového nádraží v Přelouči pokračuje v současném pro stavaře příjemném počasí rychleji, než se očekávalo. Naopak zpoždění nabírá linka městské hromadné dopravy, kterou plánovala radnice spustit společně s otevřením nádraží na přelomu jara a léta. Důvodem posunutí termínu je zřízení nových zastávek po městě tak, aby se lidé snadněji dostali do práce.

Nádraží v předstihu

S pomocí evropských fondů vyrůstá u přeloučského silničního nadjezdu nové autobusové nádraží. Z celkových nákladů zhruba ve výši 26 milionů korun podstatnou část – více než 19 milionů - uhradí Evropská unie. „S autobusovým nádražím jsem spokojená, hlavně s tím, že jsme dostali značnou částku z evropských fondů. Takže to je určitě skvělá věc. Jde o rozhodnutí regionální rady NUTS II, které bylo učiněno v září na posledním jednání. To je pro nás příznivá informace,“ říká starostka Přelouče Irena Burešová.

Zima si letos dává načas, i proto proměna volného prostranství na budoucí nádraží poskočila od července o dost kupředu. „Díky počasí jsou práce spíše v předstihu,“ říká starostka s tím, že při výstavbě se počítá s určitou přestávkou během zimních měsíců. „Dílo má být podle smlouvy ukončeno do 31. května. Ale když nám bude počasí nakloněno, tak věřím, že to bude i dříve. Autobusové nádraží by pak mělo být spuštěno 1. června.“

Místní autobusová doprava, kterou se rozhodli v Přelouči zavést zastupitelé města, ale dostane zpoždění. Radnice se rozhodla zlepšit dopravu obyvatel a slibuje si od toho, že půjde i o ekologický krok v auty přeplněném městě. „Pracuje se na projektu, bohužel jsme se dostali do mírného časového skluzu, naším záměrem bylo, abychom spustili autobusové nádraží současně s provozováním linky místní hromadné dopravy. Ale bohužel při trasování a při konečném projednávání v zastupitelstvu se zastupitelé shodli, že postavíme nejméně čtyři nové autobusové zastávky na katastru města. A právě stavební řízení, povolovací proces a další papírování, jež je vždycky delší než samotná výstavba, nám způsobí prodlevu zhruba pěti až šesti měsíců,“ uvedla starostka poslední novinku v přípravě autobusové linky. Spuštěna tak bude zřejmě až v září.

V současnosti je na katastru města a v jeho místních částech 17 autobusových zastávek. Všechny zůstanou v platnosti i nadále. K nim přibude nové centrální nádraží, odkud budou všechny autobusy odjíždět a kam se budou vracet. „Při hledání trasy se na základě požadavků zejména největších zaměstnavatelů dospělo k tomu, že je potřeba vystavět ještě další čtyři autobusové zastávky na katastru města. Kvůli tomu je zpoždění,“ dodala Burešová.

Autor: Petr Doubrava

13.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení