VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové přístroje umožní lepší léčbu srdečních chorob

Pardubice – Rychlejší a přesnější zjištění příčiny obtíží a zároveň možnost dřívějšího zahájení účinné léčby. To by měly umožnit přístroje, které má nově k dispozici kardiologické oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice. Jejich nákup vyšel na 7,6 milionu korun.

22.4.2017
SDÍLEJ:

Nový echokardiograf na kardiologickém oddělení.Foto: Pardubická nemocnice

K největšímu posunu došlo v echokardiografii, což je základní kardiologické vyšetření. Lékaři mají nyní na ultrazvukové vyšetření srdce k dispozici přístroj Philips Epiq 7C. „Můžeme nyní pracovat s tím nejlepším, co je momentálně na trhu. Je to nejvyšší modelová řada," řekl lékař kardiologického oddělení Jiří Vondrák.

LEPŠÍ DIAGNOSTIKA
Technologická novinka má zkvalitnit samotný diagnostický proces. „Přístroj je výkonnější, snímky jsou kvalitnější. Vyšetření trvá kratší dobu, což je pozitivní pro pacienty. Navíc jsme k přístroji získali i software na zobrazení, takže se snímky pak můžeme v offline režimu pracovat v počítači. To je také důležité pro naši práci a pro léčbu nemocných," dodal Vondrák.

Nový přístroj bude sloužit i pro angiologii, která se zabývá diagnostikou a nechirurgickou terapií onemocnění krevních a lymfatických cév. „Přístroj má i angiologický program. Pacient tak na něm může být vyšetřen, pouze se použije jiná sonda," poznamenal primář kardiologického oddělení Jan Matějka.

Lepší péči o nemocné by měl přispět také nový monitorovací systém. „Původní monitorovací systém na arytmologické jednotce již byl nevyhovující. Navíc potřebujeme monitorovat více pacientů, protože na naše oddělení přijímáme prakticky všechny nemocné s infarktem myokardu a závažnými poruchami srdečního rytmu z celého kraje. Díky novému systému bude možné monitorovat prakticky všechna lůžka na prvním patře našeho pracoviště," vysvětlil Matějka.

NEBEZPEČNÉ NEMOCI
Kardiovaskulární choroby, tedy veškerá onemocnění srdce a cév, jsou dlouhodobě nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Umírá na ně zhruba polovina populace, což je číslo dvojnásobně vyšší než v jiných vyspělých evropských zemích.

Autor: Lenka Štěpánková

22.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Softbaloví Pasos kralovali základní části

Požár sklepa ve Valčíkově ulici v pardubických Polabinách. Podruhé za týden. Tentokrát už nešlo o náhodu.
3

V Polabinách hořel sklep. Opět ten samý

Doma to pardubickým atletům „lepilo“

Pardubice – Bravo. Junioři a juniorky se výborně prezentovali na domácím stadionu při mistrovství Čech v atletice družstev. Na Městský atletický stadion přijelo celkem 24 nejlepších týmů z krajských kol. Oba týmy pořádající Hvězdy se kvalifikovaly na MČR.

Piráti bojují proti cenzuře, omezování svobody a buzeraci

Pardubice – Volební lídr Pirátů v Pardubickém kraji Mikuláš Ferjenčík chce do letošních sněmovních voleb navštívit všechny obce v kraji, které mají nad dva tisíce obyvatel.

Do Polabin dnes dorazí tradiční Staročeská polabinská pouť

Pardubice – Osmnáctý ročník tradiční Staročeské polabinské pouti se uskuteční dnes v parku Jiřího Srbka v Polabinách IV před budovou gymnázia v Pardubicích.

OBRAZEM: Ukázali, jak chutná Evropa

Pardubice – Pod pokličku kulinářských specialit z celé Evropy nahlédli v pátek v centru Pardubic ti, kdo se zúčastnili osmého ročníku akce školy Svítání Jak nám chutná Evropa, při které žáci poměřili své síly ve vaření.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení