VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové školní tabule v Ostřetíně!

Ostřetín - Základní škola v Ostřetíně zavedla efektivnější způsob výuky. Pořídila si totiž interaktivní tabule, které umožňují zavést do výuky audiovizuální prvky a více zapojit žáky do dění v hodině.

16.1.2009
SDÍLEJ:

Interaktivní tabule v ostřetínské školeFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Ostřetínská škola je tak jednou z mála škol v našem regionu, které podobná zařízení využívají.
„Výuka prostřednictvím interaktivních tabulí je přínosná v mnoha směrech. Jednak je rychlejší a efektivnější, děti baví a zaujme a učitel má okamžitý přehled o znalostech žáků,“ řekla ředitelka ostřetínské základní školy Stanislava Horáčková a dodala, že první tabuli škola získala již před dvěma lety. Jelikož se pomůcka osvědčila, zakoupil nám zřizovatel, tedy obecní úřad, před několika dny tabuli druhou,“ pokračovala Stanislava Horáčková s tím, že náklady na pořízení jedné tabule s potřebným dataprojektorem se pohybují okolo sedmdesáti tisíc korun.
„Další výhodou těchto tabulí je, že slouží i jako promítací plátno a pochopitelně i jako klasické tabule,“ doplnila Stanislava Horáčková.

Škola v Ostřetíně vyučuje pouze žáky od první do páté třídy, interaktivní tabule však učitelé používají pro všechny. „Nestalo se nám, že by se děti na výuku prostřednictvím těchto tabulí netěšily. I hyperaktivní žáci nebo děti s mírnou poruchou pozornosti dokáží pozornost udržet,“ sdělila učitelka Romana Ročková, který s interaktivními tabulemi pracuje.

„Tabule nám umožňují používat počítačové výukové programy, zapojit do výuky internet, ale můžeme si s dětmi i připravit programy vlastní. Dataprojektor pak přenáší programy přímo na tabuli. Žáci pak na ní mohou tužkou nebo rukou vyplňovat úlohy a počítač jim odpovídá, zda jejich řešení jsou správná,“ řekla učitelka Ročková.

Pro samotné pedagogy je ovšem příprava na výuku mnohem náročnější. „Často trvá dlouhé hodiny, což v případě klasické výuky tolik času nezabere,“ usmála se Romana Ročková.

(Lukáš Peška)

16.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení