VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O odvolání vedení fondu se bude jednat ve čtvrtek

Pardubice – Budou „odejiti“ předseda a místopředseda představenstva Milan Tichý a Aleš Kopecký?

25.8.2010 5
SDÍLEJ:

Zastupitel Milan Tichý je předsedou představenstva městského rozvojového fondu.Foto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Na čtvrtečním jednání představenstva Městského rozvojového fondu Pardubice (MRFP) se bude jednat také o odvolání předsedy představenstva Milana Tichého a místopředsedy Aleše Kopeckého. Pardubičtí radní žádají jejich „hlavy“ z „důvodu manažerského pochybení při přípravě a organizaci výběrového řízení na rekonstrukci Pasáže“.

Tento bod je skutečně v řádném programu čtvrtečního jednání,“ potvrdil Deníku předseda představenstva MRFP Milan Tichý. Tomu někteří jeho kritici vyčítají, že jednání představenstva nesvolal „neprodleně“ – tak, jak mu to uložila v úterý 3. srpna Rada města Pardubic.

„Rada města toto usnesení přijala přesně uprostřed letních prázdnin. K takovému závažnému rozhodnutí, jako je odvolání předsedy a místopředsedy představenstva fondu, je třeba, aby se jednání zúčastnili všichni členové představenstva. Někteří měli v této době dovolenou, a tak jsme se shodli na tomto termínu. Rozhodně není pravdou, že bychom jednání záměrně oddalovali. Není k tomu důvod,“ podotkl předseda představenstva MRFP.

Nestandardní krok

„V souvislosti s tím, jak vyplouvají na povrch kauzy jiných městských akciových společností, mi přijde snaha odvolávat vedení fondu pár měsíců před komunálními volbami značně nestandardní,“ narážel Milan Tichý na aféru kolem vedení účetnictví v Dostihovém spolku.

„V případě rekonstrukce Pasáže bylo uzavřeno první kolo zadávacího řízení. Zájemci zde měli prokázat tzv. kvalifikační předpoklady. Nyní dochází k vyhodnocování došlých nabídek. Zhruba do dvou týdnů by mělo být vypsáno výběrové řízení na zhotovitele,“ sdělil předseda představenstva MRFP.

„Představenstvo doporučilo firmě, která za nás výběrové řízení organizuje, aby do druhého kola propustila všechny firmy, jež se přihlásily a splní kritéria v zadávacím řízení,“ dodal Tichý.

„S výběrem zhotovitele jsme nechtěli mít nic společného proto, abychom nebyli obviňováni z různých nekalých praktik, což jsme očekávali,“ upřesnil předseda představenstva MRFP. „Jistou výstrahou pro nás byl průběh výběrového řízení na plavecký areál, kdy jej Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil.

Tomu jsme se chtěli vyhnout. Proto jsme angažovali jednu z nejlepších firem v tomto oboru u nás. Byli jsme přesvědčeni o tom, že náklady na organizaci výběrového řízení by byly nižší než případné náklady za zmařené výběrové řízení,“ obhajoval půlmilionovou částku, kterou měla tato firma dostat.

Nešlo prý o záměr

„Chyba, k níž došlo, skutečně nebyla záměrná. V jednom z informativních parametrů zadávacího řízení byla omylem uveřejněna částka 180 milionů korun místo 150 milionů. A jak vznikla? Od počátku se hovoří o celém projektu jako o rekonstrukci Pasáže. Jeho součástí je však i výstavba nového parkoviště. U něj ale není dosud jasné, zda získá stavební povolení,“ pokračoval Milan Tichý.

„Institutem pro výběrové řízení s možným navýšením rozpočtu je tzv. opce. Firma organizující výběrové řízení opci za parkoviště mylně přičetla k celkové ceně rekonstrukce Pasáže. A problém byl na světě. Nebyl fatální, dal se řešit opravou. Žádný investor nebyl uveden v omyl. V materiálech, které si zájemci vyzvedli, byla správná částka – 150 milionů korun,“ tvrdí předseda představenstva fondu.

„Firma, která pro nás výběrové řízení organizuje, se k chybě přihlásila a omluvila se. Dojde k jednání o ceně za službu, kterou nám poskytuje. Je velmi reálná možnost jejího snížení,“ řekl Milan Tichý, podle něhož by k zahájení rekonstrukce Pasáže mělo dojít ještě v tomto roce.

Autor: Tomáš Dvořák

25.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení