VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O první třídu pro nadané děti v Pardubicích je velký zájem

Pardubice - Datum příjímacího řízení zatím není stanoveno, další setkání s rodiči se koná 26. ledna

7.1.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Základní škola Staňkova v září otevře jednu první třídu pro nadané děti. Jak tento týden ukázala schůzka s rodiči, zájem o zápis do třídy s rozšířenou výukou angličtiny, matematiky a logiky, bude zřejmě velký. Přišlo se informovat asi šedesát matek a otců.

Šanci nastoupit do mimořádné první třídy dostane 20 až 22 šikovných dětí. Další informační schůzka pro rodiče se v pardubické Základní škole Staňkova (na snímku) uskuteční v úterý 26. ledna v 18 hodin. Konečný termín pro podání přihlášek a datum konání přijímacího pohovoru bude teprve stanoveno. Škola je zveřejní během několika dní.

Matematika Hejného metodou

„Přijímací řízení se bude skládat z inteligenčního testu pro děti, dále z klasického posouzení školní zralosti, které probíhá i u běžného zápisu do 1. třídy, a přizvána bude také školní psycholožka," vysvětlila ředitelka Základní školy Staňkova Gisela Kostelecká.

Koncept výuky v této třídě bude navazovat na běžný studijní program školy. Je však doplněn o dalších pět hodin týdně formou kroužků, které zajišťuje spolek Svět vzdělání. Jde hlavně o podporu angličtiny, té mají děti celkem tři hodiny týdně z toho jednu hodinu s rodilým mluvčím. Výuka jazyka bude směřovat ke složení certifikovaných zkoušek Cambridge English na konci 3. a 5. ročníku.

„K běžnému studijnímu programu přidáváme také jednu hodinu matematiky s logikou. Matematiku vyučujeme Hejného metodou, která významně přispívá k rozvoji logického a kritického myšlení," doplnila ředitelka Gisela Kostelecká.
Jednu hodinu týdně nadaní prvňáčci věnují osobnostnímu rozvoji, který zahrnuje etiku, chování v kolektivu a psychologický rozvoj dítěte.

Obzor školáků bude dále rozšiřován také formou projektů a exkurzí. Ve vyšších ročnících bude přidána ještě informatika.

Rodiče dětí budou hradit mzdu vyučujícího nebo lektora v přidaných hodinách, učebnice do angličtiny a další pomůcky. Náklady jsou spočítány na přibližně 1500 korun měsíčně.

Tento koncept výuky pro nadané děti vznikl v roce 2012 v základní škole v Prostějově, kde aktuálně realizují třetí ročník. Jeho duchovním otcem je Tomáš Blumenstein z Mensy České republiky, který se podílí i na otevření pardubické třídy.

Autor: Pavlína Roztočilová

7.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Motorkář po nárazu do mostku letěl několik desítek metrů vzduchem. Přiletěl pro něj vrtulník.
4

Motorkář letěl vzduchem desítky metrů a pak ještě vrtulníkem. Přehlédl mostek

Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Pardubicko – Domácí fotbalisté na úvod nového mistrovského ročníku hýřili štědrostí. Hned pět utkání ze sedmi totiž ovládli hosté. Mezi nimi i nováčci ze třetích tříd.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích. 

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení