VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé nové ulice nechtějí dětské centrum. Sepsali petici

Sezemice - „Myslím, že by to život v Dlouhé ulici neovlivnilo," řekl starosta Sezemic Martin Staněk.

6.4.2016 1
SDÍLEJ:

Znak města SezemicFoto: www.sezemice.cz

V nově vznikající sezemické čtvrti v ulici Dlouhá už řeší první problém. Budoucím obyvatelům ulice se nelíbí, že v jednom z objektů plánovalo Rodinné centrum Vaňásek objekt pro dětskou skupinu. Proti tomuto záměru dokonce vznikla i petice, která má 18 signatářů.

Proč zařízení pro děti způsobilo tolik rozruchu? Dlouhá ulice je totiž slepá, jednosměrná a úzká. Navíc v ní vůbec není chodník a je koncipována jako rezidenční bydlení. Obyvatelé se tudíž obávají zvýšené dopravní zátěže v souvislosti s dopravou dětí.

„Osobně jsem pozemek v této lokalitě před lety zakoupil právě z důvodu, že se nachází v klidné, neprůjezdné zóně. Jsem přesvědčen, že podobné aktivity se zvýšenou frekvencí návštěvníků je vhodné situovat mimo rezidenční bydlení s dostatečnou kapacitou pro dopravní obslužnost," uvedl Radek Vávra, jehož pozemek přímo sousedí s místem, na němž bylo v plánu zařízení pro děti.

Sepsali petici

Obyvatelé Dlouhé ulice zaslali sezemickému městskému úřadu petici, ve které vyjadřují nesouhlas s udělením stavebního povolení pro Rodinné centrum Vaňásek.

„Případným schválením tohoto projektu by se rezidentům znesnadnila nejen dopravní situace v ulici, ale také bezpečnost osob a hlavně dětí, které využívají slepou ulici k hrám," píše se v petici.

Starosta Sezemic Martin Staněk ovšem informoval, že stavebník vzal svou žádost o stavební povolení zpět.

Místo objektu pro dětskou skupinu nyní žádá jen o povolení na rodinný dům. To ale obyvatele Dlouhé ulice příliš neuklidnilo.

„Projekt zůstal stejný, tudíž se všichni obáváme, že budou majitelé žádat o takzvanou změnu užívání na provoz školky později, až bude dům stát. Již z projektu je vidět, že se jedná o rozlehlý objekt, který je v podstatě rozdělen na dvě bytové jednotky. Z té jedné je patrno, že je uzpůsobena pro provozování školky! Jedna velká místnost, sociální zařízení, kuchyňský kout, ale žádná ložnice," vysvětlila obavy jedna z obyvatelek ulice Renata Burešová.

Na městský úřad tak přišla další námitka proti vydání stavebního povolení, jelikož faktické námitky prý zůstávají v platnosti.

„Změna oproti minule spočívá pouze v přejmenování účelu stavby. S ohledem na nekorektní průběh předchozího stavebního řízení to ukazuje na nečistý záměr žadatele," podotkl Radek Vávra.

Ostrá reakce

Starostu Sezemic ostrá reakce obyvatel překvapila. „Dětské centrum v současné době sídlí v našem objektu. Vychází vstříc maminkám, jejichž děti ještě nemohou chodit do školy. Nevím, z jakého důvodu se zvedla taková vlna odporu. Myslím, že by to život v ulici neovlivnilo," nechal se slyšet Martin Staněk.

Důvody ke stížnostem zavdal ovšem také fakt, že na původním dokumentu byla jako projektantka objektu uvedena architektka Petra Nacu, která je však zároveň vedoucí sezemického stavebního úřadu. K zanesení jejího jména do dokumentů ale prý podle starosty došlo omylem.

„Stavebník se obrátil na vedoucí stavebního úřadu s žádostí o konzultaci při architektonickém řešení stavby a jejím umístění na pozemku. V projektové dokumentaci se nedopatřením objevilo její jméno, nicméně dokument byl zpracován jiným projektantem," vysvětlil pro Deník starosta Sezemic.

Vyloučit podjatost

Aby byla vyloučena jakákoliv podjatost, na kterou petičníci poukazovali, nebude tento projekt nakonec posuzovat sezemický stavební úřad.

Vyřeší se tím tak i problém, že žadatelka o stavební povolení je dcerou tajemnice sezemického úřadu. „Požádali jsme Pardubický kraj, aby rozhodl, který stavební úřad se bude touto záležitostí zabývat," dodal starosta Martin Staněk.

Autor: Lukáš Dubský

6.4.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

FK Pardubice

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Sportovní park přilákal sto tisíc lidí. Vrátí se zase za rok

Pardubice - Sportovní park Pardubice, který na více než týden zakotvil v parku Na Špici, na pardubickém zámku, ale i na soutoku řek Labe a Chrudimky, se stal nejnavštěvovanější městskou akcí letošního léta. 

Swingoví Piráti z Pardubic míří do Abbey Road

Pardubice – Populární pardubická hudební formace Pirate Swing Band má nakročeno do Abbey Road, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení