VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od začátku prý bojovali
 s odporem a závistí

Sezemice – Plán vybudování objektu pro dětskou skupinu v Dlouhé ulici v Sezemicích způsobil mezi obyvateli rozruch.

11.4.2016 4
SDÍLEJ:

Znak města SezemicFoto: www.sezemice.cz

Představitelů Rodinného centra Vaňásek se ale prý nikdo z ulice nezeptal, jakým způsobem chtějí službu pro děti a jejich rodiče provozovat.

„Od počátku jsme bojovali s odporem, nepřejícností a dovoluji si říct závisti. Nikdo se nepřišel zeptat, co je v plánu, jaký je cíl výstavby, jak máme zabezpečeno parkování a podobně. Bez vysvětlení projekt část obyvatel v Dlouhé ulici smetla ze stolu. Nechápu, jak někdo může podepsat petici proti něčemu, o čem nic neví," sdělila předsedkyně Rodinného centra Vaňásek Markéta Krajíčková.

Rodinné centrum Vaňásek vzniklo před dvěma lety. Hlavním cílem spolku je vytvářet veřejný prostor pro setkávání rodičů a jejich dětí, organizování vzdělávacích a zábavných programů a volnočasové aktivity pro veřejnost. Aktivity centra se neustále rozšiřují.
Jedním z dalších plánovaných pilířů byl projekt vybudování prostor pro dětskou skupinu. Jde o službu rodinného typu, která měla za cíl vyřešit situaci maminek, které mají doma dítě a již v raném věku ho potřebují pohlídat.

Petici podepsalo 18 obyvatel, kteří v ní uvádí, že případným schválením tohoto projektu by se rezidentům znesnadnila nejen dopravní situace v ulici, ale také bezpečnost osob a hlavně dětí.

„Jsem přesvědčen, že podobné aktivity se zvýšenou frekvencí návštěvníků je vhodné situovat mimo rezidenční bydlení s dostatečnou kapacitou pro dopravní obslužnost," uvedl Radek Vávra, jehož pozemek přímo sousedí s místem, na němž bylo v plánu zařízení pro děti.

„Projekt jsme zastavili, a jelikož jsme již měli zpracovanou projektovou dokumentaci, rozhodli se dům postavit pro osobní účely. Ale i tento fakt se místním lidem nelíbí. Kritizují nám druhou obytnou jednotku s jednou velkou místností," podotkla Markéta Krajíčková.

Proč obyvatelům Dlouhé ulice vadí obyčejný rodinný dům? Obávají se, že budou majitelé domu později žádat o změnu užívání na plánovaný objekt pro dětskou skupinu.

„Nikdy jsem si nemyslela, že budu veřejně řešit svůj rodinný dům a vysvětlovat někomu, že když chci postavit dům, tak se vším všudy. Není nad to mít navíc prostory, které lze využít multifunkčně. Ať rodinné oslavy, do budoucna byt pro staré nemohoucí rodiče či jednou byt pro dcery. Toto nejspíš kritiky nenapadlo," dodala předsedkyně Vaňásku.

Aby byla vyloučena jakákoliv podjatost, na kterou petičníci poukazovali, nebude projekt nakonec posuzovat sezemický stavební úřad.

„Požádali jsme Pardubický kraj, aby rozhodl, který stavební úřad se bude touto záležitostí zabývat," řekl starosta Sezemic Martin Staněk.

Autor: Lukáš Dubský

11.4.2016 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů. 

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení