VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opoziční ODS se tvrdě pustila do kritiky architektky Pannové

Pardubice - „Odbor hlavního architekta si dělá, co chce," prohlásil pardubický zastupitel Karel Haas.

29.6.2015 4
SDÍLEJ:

Pavla PannováFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Opoziční zastupitelé za ODS se tvrdě pustili do odboru hlavního architekta města Pardubic a jeho šéfky PAVLY PANNOVÉ.

„Myslíme si, že architektka Pavla Pannová není odpovídající osobou, která by měla stát v čele odboru hlavního architekta," konstatoval zastupitel za ODS Petr Klimpl.

„Odbor hlavního architekta je jednoznačně nejhorším organizačním útvarem z pohledu plnění úkolů politických orgánů města," přidal se šéf zastupitelského klubu ODS Karel Haas, který je zároveň šéfem kontrolního výboru pardubického zastupitelstva.

„Odbor si dělá, co chce," říká Haas

„Vypadá to, jako kdyby nikdo nedohlížel na úkoly, které jsou tomuto odboru zadávány. Přijde mi, jako kdyby byl neřiditelný, nekontrolovatelný, zkrátka dělal si, co chtěl," nechal se slyšet Karel Haas.

„Odbor hlavního architekta se například snaží blokovat jakékoliv změny územního plánu. Kvůli němu se dnes schází mimořádné zastupitelstvo, ale protože úředníci nesplnili úkoly, které dostali, je vlastně problematika územního plánu v předkládané podobě nehlasovatelná. Zastupitelstvo se tak dnes schází v podstatě úplně zbytečně," pokračoval Petr Klimpl.

„V materiálech je spousta věcí, které by se daly odhlasovat, ale také mnoho nesmyslů. Myslím, že by na práci odboru hlavního architekta měl být vyvíjen větší tlak ze strany tajemníka pardubické radnice i gesčního náměstka primátora," dodal opoziční zastupitel.
Podle něj je problém hlavního architekta v Pardubicích dlouhodobý. „Na vedoucí tohoto odboru nemáme štěstí. Po odchodu architektky Petry Nacu jsem upozorňoval, že Pavla Pannová nemá kulaté razítko, což velmi komplikuje otázku projednávání některých změn územního plánu. Kvůli této záležitosti se pak musí objednávat externí firmy. Neříkám, že jsou špatné, ale město to stojí další peníze," doplnil Petr Klimpl.

„Asi by bylo správné, kdyby mi oba pánové svou kritiku řekli spíše do očí a nedozvěděla jsem ji po telefonu od novináře. Chápu, že naše práce nemusí být v souladu s přáním některých politických subjektů, ale my se snažíme bránit veřejný zájem," vyjádřila se Pavla Pannová.

„Přála bych si, aby na naši činnost bylo nahlíženo odborně. Vykonáváme státní správu, takže z hlediska plnění úkolů nemáme prostor pro vlastní přístup. Řídíme se stavebním zákonem," vysvětlila hlavní architektka Pardubic.

„Nadřízený orgán nám nic nevytýká"

„Pokud má kontrolní komise zastupitelstva nějaké výhrady k naší práci, vždycky je komentujeme. Náš komentář je přísně odborný a postavený na podkladu platných zákonů," podotkla Pavla Pannová.

„Pan primátor se vyjádřil, že zadá audit na procesní zpracování změn územního plánu, což je z jeho pohledu asi jediná možná cesta. Předpokládám, že neodhalí žádná naše pochybení, která se různá politická uskupení snaží najít. Naším nadřízeným orgánem je krajský úřad. Ten se k naší práci vyjadřuje pravidelně a nikdy nám nic závažného nevytýkal," uzavřela hlavní architektka Pardubic.

Autor: Tomáš Dvořák

29.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Dynamo zdolalo podruhé Motor. Tentokrát po obratu

Pohřesovaná Markéta Lohynská

Policie hledá vozidlo a jeho řidičku, která hrozí sebevraždou

Nepoučitelný zloděj, za čokoládu už mu hrozí soud

Pardubice - Krást se nemá. Krást opakovaně už vůbec.

Hádali se tak, až doma nikdo nezůstal

Pardubice - Každý do svého rohu. Žena šla spát k dceři, muž k mamince.

Hledaného poznala hlídka na ulici

Pardubice - Hledaný muž měl smůlu, hlídka strážníků jej poznala na ulici

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení