VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pamětní deska připomene výsadbu

Pardubice - Správa a údržba silnic Pardubického kraje v letošním roce realizuje projekt, na jehož konci je vysázení 1200 stromů a téměř 4000 keřů u silnic II. a III. třídy.

17.12.2011
SDÍLEJ:

Na fotografii jsou zleva Miroslav Krejčí, předseda finančního výboru Zastupitelstva Pardubického kraje a Václav Kroutil, radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov.Foto: archiv

Na obnovu zeleně totiž získala tato organizace zřizovaná krajem dotaci z Operačního programu Životní prostředí. A právě dnes představitelé kraje a Správy a údržby silnic Pardubického kraje odhalili pamětní desku připomínající tento rozsáhlý projekt.

Ten zahrnuje ošetřování dřevin, kácení poškozených a nemocných stromů a výsadbu nových stromů a keřů. K těmto pracím přistoupili silničáři ve vybraných lokalitách v rámci celého Pardubického kraje, které obnovu zeleně potřebovaly. Jednalo se zejména o úseky, kde bylo nutné původní stromy pokácet ze zdravotních důvodů nebo kde silnice prošla modernizací. Silničáři tak vyřešili a obnovili na 23 kilometrů zeleně.

„Často hovoříme o katastrofálním stavu našich krajských silnic a o tom, že na jejich opravu potřebujeme hodně peněz. Musíme si ale uvědomit, že i zeleň je nedílnou součástí komunikací a že i ona potřebuje finanční injekci. Stromy podél silnic mají mnoho důležitých vlastností, ať už technických či ekologických. Musíme ale dbát na to, aby byly zdravé a neohrožovaly řidiče,“ řekl náměstek hejtmana Jan Tichý.

Obnovou zeleně prošly úseky silnic mezi Dubany a Čepí, mezi Čepí a Novým Dvorem, dále mezi Líšnicí a Pastvinami či mezi Moravskou Třebovou a Křenovem.
Projekt je rovněž zaměřen na silnice mezi Němčicemi a Dřítčí a mezi Dřítčí a Bukovinou nad Labem. „Tyto lokality vytipovali naši odborníci, kteří vybírali nejen vhodné úseky silnic, ale zaměřili se také na druhovou skladbu dřevin,“ prozradil ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Náklady na tento projekt činí téměř 8,5 milionu korun, z toho je dotace z Operačního programu Životní prostředí ve výši cca 6,7 milionu korun. Zbývající část je spoluúčast Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

17.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení