VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubice prodají Izraelcům další pozemky. Ale jen za sál

Pardubice - Zastupitelé schválili dodatek smlouvy s firmou Bohemia sen, která staví na Masarykově náměstí velký palác

19.6.2008 1
SDÍLEJ:

Vizualizace Paláce PardubiceFoto: archiv

Za necelý měsíc vyprší izraelskému investorovi lhůta, do kdy měl získat územní rozhodnutí na další zástavbu Masarykova náměstí. Společnost Bohemia sen, která zde již staví Palác Pardubice, však tuto nutnou podmínku pro další odkup lukrativních pozemků nezíská. Zastupitelé města ale ve středu schválili dodatek smlouvy. Pokud na něj investor přistoupí, o pozemky nepřijde. Cena za pozemky je přitom podstatně vyšší a Bohemia sen musí přistoupit na požadavek vybudování společenského sálu v rámci Paláce Pardubice, k tomu zaručit jeho pětiletý provoz.

Desetkrát více

„Pro další dvě etapy zástavby má investor od města koupit zhruba 10 tisíc metrů čtverečních plochy, přičemž asi 3,5 tisíce metrů zastaví a na ostatní ploše vybuduje veřejná prostranství a zeleň pro všechny obyvatele města. Jsme dohodnuti na celkové ceně 30 milionů korun, což je desetinásobek toho, za co město prodalo pozemky pro první etapu. Jsem přesvědčen, že je to cena velice dobrá,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.
Zastupitelé nakonec dodatek smlouvy schválili.

Ještě předtím ale hlasovali o návrhu Jana Linharta ze Strany zelených, který doporučil smlouvu s Izraelci vypovědět a vypsat rovnou nové výběrové řízení. „Je to nejčistší řešení,“ uvedl Linhart s tím, že dřívější prodej pozemků na Masarykově náměstí byl napadán pro jeho podezřele nízkou cenu a stín možné korupce. Jan Linhart ale pro svůj návrh získal pouze šest hlasů.

Podle Krejčíře je dohoda s firmou Bohemia sen téměř dokončena. Výjimku tvoří podmínky zajištění funkce společenského sálu, který bude mít plochu i s předsálím 1100 metrů čtverečních. Investor má podle představ města zajistit jeho provoz na tři roky, pokud pak zjistí, že je nerentabilní, má jej nabídnout radnici na další dva roky za 100 tisíc korun měsíčního pronájmu. Bohemia sen však navrhuje pouze roční garanci a pak požaduje od města vysoké nájemné.

„Zastupitelé rozhodli o tom, že pokud izraelský investor nepřistoupí na náš návrh dodatku nebo nesplní podmínky dosud platné smlouvy, tedy mimo jiné i nezíská územní rozhodnutí pro původní koncept další etapy do 15. července 2008, město smlouvu o smlouvě budoucí kupní vypoví. Pak bychom museli najít pro zbývající část Masarykova náměstí nového investora,“ dodal Krejčíř.

Autor: Petr Doubrava

Místo události:
19.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů. 

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení