VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Pardubicku startuje projekt za stovky milionů

PARDUBICE - Nejvýznamnější akce na Pardubicku financovaná s pomocí peněz Evropské unie se rozjíždí. Včera byly v historickém sále pardubické radnice slavnostně podepsány smlouvy projektu Labe–Loučná mezi investorem, kterým jsou Vodovody a kanalizace Pardubice, zhotoviteli stavby a bankou, která zajistí úvěr.

28.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

Skupinový projekt Labe–Loučná se skládá z dílčích devíti projektů, které budou řešit výstavbu kanalizační sítě v aglomeraci Pardubice, Lázních Bohdaneč, Holicích, Dašicích, Živanicích a Ostřešanech. Jeho součástí je i rekonstrukce čistíren odpadních vod v Holicích a Opatovicích, které zajistí splnění limitů ve vypouštěných vodách.

Rozsáhlá dostavba kanalizačního systému pomůže podle předsedy představenstva Vaku Michala Koláčka vyřešit letité problémy s odkanalizováním bytové výstavby a umožní další rozvoj daných území. V Pardubicích samotných budou zároveň řešena protipovodňová opatření. „Jedná se určitě o jednu z nejvýznamnějších akcí v regionu i v rámci České republiky,“ uvedl Koláček s tím, že celkové náklady projektu dosáhnou výše 830 milionů korun. Evropská unie přitom poskytne dotaci z Fondu soudržnosti ve výši 12,5 milionu EUR, tedy zhruba 350 milionů korun. Úvěr je přitom podle Michala Koláčka nasmlouván na dobu patnácti let.

Samotné práce v terénu začnou během léta a mají skončit v prosinci 2009. Celý projekt bude ukončen v roce 2010. Za rok by se přitom mohla opět podepisovat obdobná smlouva. „Čeká nás rekonstrukce biologické čistírny odpadních vod. Doufám, že bude stejně úspěšná,“ řekl při slavnostním aktu primátor Pardubic Jaroslav Deml.

28.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení