VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj letos ocení dobrovolnictví

Pardubický kraj - Nominovat můžete občany, nestátní neziskové organizace i společensky odpovědné firmy

19.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Bartoš

Zástupci Pardubického kraje ocení v souvislosti s letošním Evropským rokem dobrovolnictví 2011 dobrovolníky z řad občanů, nestátní neziskové organizace a společensky odpovědné firmy, které významnou měrou přispívají k rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru v Pardubickém kraji. O tom, kdo by měl být oceněn můžete rozhodnou i vy, stačí nominovat ty, kteří by podle vás měli ocenění získat.

Cílem je ocenit výjimečnou činnost

Cílem akce, jež připravila Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, je vyzdvihnout a ocenit nenahraditelnou činnost těchto lidí a organizací, protože význam dobrovolné činnosti se odráží v přínosech pro celou společnost.

Občané mohou až do 15. listopadu posílat na adresu organizátora KONEP o.s., Pernštýnská 15, Pardubice 530 02, své nominace.
Ty jsou rozděleny do třech kategorií, kterými jsou: dobrovolní, nestátní nezisková organizace a společensky odpovědná firma.

Základní pravidla určující, kdo může být nominován a kdo nominovat, jsou uvedena na nominačních listech. Ty jsou ke stažení na informačním portálu pro neziskové organizace www.nevaldky.cz v sekci dobrovolnictví.

V Pardubickém kraji působí celá řada dobrovolníků a neziskových organizací, které mohou občané nominovat.
„Jsou zde lidé, kterým nezáleží jen na sobě, ale mají zájem o lidi a prostředí kolem sebe,” uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor. „Jsou to lidé, kteří svůj čas věnují druhým s radostí a bez nároku na odměnu. Proto jim náleží společenské uznání. A uznání patří i těm, kteří dobrovolnictví podporují,” dodal Šotola.

Pět nominovaných pojede do Francie

Každá nominace bude oceněna pamětním listem, deset počinů z každé kategorie obdrží věcnou cenu a pět nominovaných se podívá do Štrasburku.
„Nejvýznamnější počiny z oblasti dobrovolnictví ocení nezávislá komise složená ze zástupců veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru. Komisi jmenuje radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor,” vysvětlila pravidla Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

(msu)

19.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav. 

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení