VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubických prvňáčků stále mírně přibývá

Pardubice – Více než 950 pardubických dětí se vydá počátkem února poprvé do školy. Ve středu 8. a ve čtvrtek 9. února od 13 do 18 hodin se budou konat zápisy do základních škol.

3.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

O 110 žáků více

Podobně jako v posledních pěti letech, i letos se počet prvňáčků v pardubických školách opět mírně zvýší. K zápisu by mělo jít o 110 předškoláků více než v roce 2007. Pro školy by to však neměl být žádný problém.

Pardubice zřizují na svém území 17 základních škol. Navzdory stoupajícímu počtu žáků i tak muselo už tři školy postupem let zrušit kvůli předchozímu úbytku školáků.

Téměř tisíc dětí

„Z pardubických mateřských škol by k zápisu mělo přijít 967 dětí. Dá se předpokládat, že pro 128 dětí budou rodiče žádat odklad školní docházky. Oproti tomu by v září do školy měly nastoupit děti s odloženou docházkou z minulého roku,“ informoval Tomáš Zelený z oddělení školství pardubického magistrátu.
„Povinná školní docházka se ve školním roce 2012 až 2013 týká dětí narozených do 31. srpna 2006. Výjimečně mohou být zapsány děti narozené do 30. června 2007,“ dodal.

K zápisu musí rodiče přinést rodný list dítěte a doklad o trvalém bydlišti. Ten může nahradit platný občanský průkaz jednoho z rodičů, pokud obsahuje data dítěte.

Možnost odkladu

Není-li dítě před začátkem povinné školní docházky přiměřeně tělesně nebo duševně vyspělé, může jeho zákonný zástupce písemně požádat ředitele školy o roční odklad. Žádost musí doložit doporučením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře či klinického psychologa. To však nezbavuje rodiče povinnosti přivést svého potomka k zápisu.

Dítě, které v daném roce dosáhlo školního věku, mohou rodiče přihlásit do kterékoli základní školy. O přijetí rozhoduje ředitel školy, který musí v případě nadměrného zájmu přednostně do první třídy zařadit děti s trvalým pobytem v příslušném školském obvodě. Hranice těchto obvodů jsou dány vyhláškou města. Tu najdou rodiče na webových stránkách města www.pardubice.eu.

(iko)

3.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Do Pardubic míří světová plochodrážní esa, pojede i domácí jezdec Milík

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Pardubice - Ve středu 20. září přinese Pardubický deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Měl chuť je roztrhnout, jak hada

Pardubice - Pardubičky po trapasu. Pilař nařkl hráče ze znevážení klubu. I tak se dají stručně shrnout ohlasy z fotbalového víkendu.

Jeden šmejd do vazby, policie ale stíhá celou skupinu těchto hyen

Pardubice - Podle policistů si tito "podomní obchodníci" z některých seniorů udělali doslova finanční ústav.

Další Hovory o Pardubicku ukáží staré město

Pardubice – První poprázdninové a v pořadí už 279. Hovory o Pardubicku zítra nabídnou sérii několika filmů, ve kterých je zachycena podoba Pardubic v minulosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení