VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Park za 400 milionů otevřen!

Pardubice - Vědecko–průmyslové centrum nabízí zázemí podnikatelům a přímou spolupráci studentům místní univerzity

4.9.2008
SDÍLEJ:

TechnoPark ve Starých ČívicíchFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Město Pardubice se včera zařadilo mezi čtyřku moderních lokalit pro vědu a výzkum. V průmyslové zóně ve Starých Čívicích byl totiž oficiálně otevřen TechnoPark Pardubice – technologický park pro výzkum, zkušebnictví, výrobu prototypů i realizace navržených technologií.  

„Na investici za více než 400 milionů korun se finančně podílela Evropská unie i Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, zelenou projektu pak dal Pardubický kraj, účastní se i Univerzita Pardubice,“ uvedla tisková mluvčí Pardubického kraje Kateřina Nohavová.

„Podobné prostory jsou v Praze, Plzni a Brně. My v Pardubicích nabízíme dobrou lokalitu v pardubické průmyslové zóně, možnost přímé spolupráce s lidmi z Univerzity Pardubice a dobrou dopravní obslužnost, tedy napojení na dálniční a železniční síť i leteckou dopravu,“ přiblížil pardubický TechnoPark vicehejtman Pardubického kraje a místopředseda jeho správní rady Roman Línek.

„Nabízíme podnikatelský inkubátor či vědecko–tech〜nic〜ký park. První spočívá ve vytvoření nájemních prostor, kde mají začínající firmy nebo firmy s inovativním programem po dobu několika prvních let slevy z nájemného. Vědecko–technický park pak umožní využívat nové technologie. Několik firem například projeví zájem o určitou technologii. My ji koupíme a případně zajistíme i odbornou obsluhu. Firmy pak platí nájem za využívání této technologie. Dostanou se technologicky výše a časem pak mohou jít i svojí cestou investic,“ popsal činnost Jiří Kovář, předseda představenstva společnosti FREE ZONE, která spravuje TechnoPark.

Důležitá je také úzká spolupráce s Univerzitou Pardubice, především s jejími lidskými zdroji. Tito odborníci nejen že pomohou firmám s novými technologiemi, ale sami budou mít možnost poznat průmysl zblízka.

„Na fakultách Univerzity Pardubice studuje přes devět tisíc studentů. To je velký potenciál pro kvalitní obsluhu TechnoParku. Jako univerzita nemáme vztah s TechnoParkem určen smluvní dohodou, ale spolupráce je na lidské úrovni, v kontaktech na úrovni profesorů, docentů, doktorandů, perspektivních studentů, kteří mají nápad a představu, co by chtěli vyrábět a s čím na trhu uspět,“ doplnil prorektor Miroslav Ludwig.

Autor:

Místo události:
4.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení