VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej Pasáže se může týkat dvou až čtyř domů

Pardubice - O tom, zda prodat Pasáž a v jakém rozsahu, jednali na svém posledním letošním zasedání pardubičtí zastupitelé. Záměr prodeje prozatím jednoznačně nepodpořili. Městský rozvojový fond Pardubice, do jehož majetku památkově chráněný objekt spadá, musí ještě vypracovat podrobnější materiál včetně ekonomického rozboru. Teprve na jeho základě město o budoucnosti Pasáže definitivně rozhodne.

12.12.2007
SDÍLEJ:

Pasáž na třídě MíruFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Městský fond podle jeho předsedy Milana Tichého obdržel před časem nabídku na odkoupení Pasáže, a to ve výši 130 milionů korun. Potenciální kupec tuto částku nabízí za dva domy na třídě Míru – čp. 450 a čp. 60. Pokud by k nim přibyla i třetí budova čp. 90, v níž se nachází galerie Gong, mluví se již o sumě dvě stě tisíc korun. Tento blok tří budov, s nimiž se uvažuje k případnému prodeji, by ale nemusel být konečný. Ačkoli zastupitel Miroslav Petráň není nadšeným zastáncem prodeje památkově chráněné Pasáže, pokud by se k němu město odhodlalo, pak by se také podle jeho názoru měl zvážit prodej i čtvrtého městského objektu. Tím je dům čp. 68, který na ně navazuje.„Domnívám se, že prodej majetku vzniklého před rokem 1948 není správný. Ale chápu, že v situaci, kdy stát okrádá samosprávy, se to může vymykat těmto zásadám,“ uvedl Petráň, který jako architekt pracoval před lety na plánech přestavby a přístavby Pasáže. Z tohoto záměru se však realizovala pouze část – i z toho důvodu, že zastupitelé nakonec dali přednost hokejové aréně. Od té doby Pasáž dál chátrá.

Zastupitelstvo Pardubic bude o prvorepublikové Pasáži a možných variantách prodeje jednat po Novém roce. Na stole by přitom již měli mít podrobnou komplexní zprávu, na jejímž základě se budou o prodeji architektonicky hodnotné Pasáže znovu rozhodovat. Co je však jisté, pokud k prodeji dají souhlas, pak na základě výběrového řízení, aby se dosáhlo nejvýhodnější ceny.

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Motorkář po nárazu do mostku letěl několik desítek metrů vzduchem. Přiletěl pro něj vrtulník.
4

Motorkář letěl vzduchem desítky metrů a pak ještě vrtulníkem. Přehlédl mostek

Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Pardubicko – Domácí fotbalisté na úvod nového mistrovského ročníku hýřili štědrostí. Hned pět utkání ze sedmi totiž ovládli hosté. Mezi nimi i nováčci ze třetích tříd.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích. 

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení