VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Pétépáci' z východních Čech zamířili na krajský úřad

Pardubice - Náměstek hejtmana Línek: „K lidem, kteří mají tyto životní zkušenosti, cítím respekt“.

9.4.2011
SDÍLEJ:

Roman LínekFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Pardubický kraj hostil zasedání Oblastní rady Českého svazu PTP pro Východní Čechy. V sále rady Pardubického kraje přivítal zástupce PTP z Pardubického i Královéhradeckého kraje náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Prošli negativní životní zkušeností

„Když jsme s hejtmanem Radko Martínkem připravovali toto setkání, chtěli jsme především deklarovat náš respekt k těm, kteří si v 50. letech prošli velkou negativní životní zkušeností, ale přesto zůstali vlastenci a lidmi, kteří se zajímají o veřejné záležitosti. My jejich hlas a názory slyšíme a chceme je vnímat,“ konstatoval Roman Línek.

Na zasedání přišel pozdravit „pétépáky“ poprvé ve své funkci i ředitel Krajského vojenského velitelství v Pardubicích, plukovník generálního štábu František Hlaváček a nabídl jim pomocnou ruku při pořádání různých akcích.

Nejsme nikde žádnými prosebníky

Ve východních Čechách nyní žije 677 členů svazu, kteří prošli vojenskými tábory nucených prací. I přes svůj věk jsou stále velmi činorodí.
„Oceňuji energii, dynamiku a vnitřní sílu těchto lidí, kteří stále mají chuť všímat si věcí, které se nyní odehrávají. Proto jsem rád, že se mohli sejít v místě, kde zasedá Rada Pardubického kraje a že tu s nimi můžeme sdílet jejich historickou zkušenost,“ podotkl náměstek hejtmana.

Místopředseda oblastní rady Pavel Krátký zdůraznil, co je posláním svazu: „Nejsme prosebníky u různých institucí a orgánů, jsme součástí společenského života. A protože jsme posledními pamětníky mnoha neblahých událostí, pokládáme za svou povinnost předávat tyto zkušenosti dál upozorňovat na případná nebezpečí ohrožení demokracie. Proto pořádáme přednášky a besedy zejména na středních školách a spolupracujeme také s junáky.“

Autor: Tomáš Dvořák

9.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení