VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavecký areál hlásí přes zimu rekordní návštěvnost

Pardubice - Aquacentrum Pardubice loni navštívilo 450 000 lidí, říká jeho ředitel Jiří Vysoudil

8.1.2014
SDÍLEJ:

Pardubické AquacentrumFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Plavecký areál Pardubice zaznamenává přes zimu rekordní návštěvnost. Už o svátcích lidé dali přednost plavání před lyžováním na horách a zájem neopadá ani po Novém roce. Informoval o tom ředitel Aquacentra Pardubice JIŘÍ VYSOUDIL.
„Velmi dobrá návštěvnost byla o vánočních svátcích, lidé si asi skutečně šli raději plavat, než by jezdili na hory," uvedl Jiří Vysoudil.
I po Novém roce podle něj denně přišlo 3000 až 3800 lidí.

Plavecké centrum se po nákladné rekonstrukci otevřelo veřejnosti v červnu 2012.

Musí zájemce dokonce odmítat

Loni jej navštívilo 450 000 lidí, před přestavbou byla návštěvnost o 150 000 lidí nižší.
„Máme v odpoledních hodinách stále plnou kapacitu, musíme odmítat zájemce o pronájmy pro soustředění plavců, wellness nás překvapilo svou návštěvností, o které rozhodl poměr cena a výkon. Je zvýšený zájem i o zónu aqua," nechal se slyšet ředitel Aquacentra Pardubice.

Město za loňský rok zaplatí provozní ztrátu akvaparku 12,2 milionu korun. Plaveckému areálu poslalo celkem 34,5 milionu korun na ztrátové hospodaření, ale 20,2 milionu korun centrum vrátilo v nájemném a 2,1 milionu korun investovalo. Dotace města bude podobná i v letošním roce.

„V porovnání s provozem plaveckého areálu před rekonstrukcí, kde se průměrná roční provozní ztráta pohybovala kolem deseti milionů korun a dosahovala mezi 40 až 50 procenty nákladů, je současná provozní ztráta srovnatelná. Dosahuje jen 22 procent nákladů," řekl Jiří Vysoudil.

Ceník prý budou upravovat až v létě

Pokud zastupitelé města schválí letošní dotaci ve výši 3,3 milionu korun, plavecký areál vylepší závlahový systém na venkovní pláži, zřídí zázemí pro příměstský tábor a doplní hrací prvky do zóny aqua. Ceny upraví akvapark až v létě. „Budeme chtít ceníky upravit až na letní sezonu z důvodu zařazení letní pláže do režimu DPH," dodal ředitel Aquacentra Pardubice.

Plavecký areál na pardubických Olšinkách se začal stavět před více než 50 lety, jenže první návštěvníci si v něm zaplavali až v roce 1990. Kvůli starému projektu bylo sportoviště už na začátku provozu zastaralé. Po značných průtazích se areál začal opravovat v září 2010.

Autor: ČTK, Redakce

8.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení