Plavecký areál ve čtvrtek převezmou stavbaři

Pardubice – „Stavba by měla být hotová za osmnáct měsíců,“ řekl náměstek primátora Krejčíř.


Diskutovat (0) 7.9.2010 11:02

Skokanský bazén v pardubickém plaveckém bazénu
Skokanský bazén v pardubickém plaveckém bazénu
Autor: DENÍK/Jiří Sejkora

Plavecký areál Na Olšinkách, který má projít rozsáhlou rekonstrukcí, bude předán stavbařům tento čtvrtek. „V krátké době bychom měli vyřešit rovněž otázku budoucího provozovatele. Ten by určitě měl mít možnost podílet se na diskuzi, která se týká například technologických postupů a dalších záležitostí spojených s provozem areálu,“ konstatoval náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

„Počítáme s tím, že stavba by měla být hotová za osmnáct měsíců. Samozřejmě, pokud se nestane nic mimořádného. Nepředpokládám však, že by došlo k výraznému zdržení stavby, i když jsme si vědomi toho, že jde o složitou rekonstrukci,“ poznamenal náměstek primátora.

„Stavební ruch se určitě dotkne těch, co bydlí v okolí plaveckého areálu. Zhotovitel však má ve smlouvě nastaveny jasné mantinely. Doprava ze stanoviště musí být koordinována, podobně jako to bylo například v případě výstavby AFI Paláce,“ nechal se slyšet Alexandr Krejčíř.

„Chceme pomoct i plavcům, kteří musí pro tréninky hledat náhradní prostory v okolních městech, a to formou dotace na dopravu,“ řekl.



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality