VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plné Pernštýnské náměstí sledovalo rozsvěcení stromu

Pardubice - Dětem stačila tři zacinkání na to, aby se potemnělý strom proměnil v zářící dominantu historických Pardubic

2.12.2014
SDÍLEJ:

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu v Pardubicích na Pernštýnském náměstí.Foto: Tomáš Kubelka

Stovky lidí v neděli napjatě očekávaly slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí (na snímku Tomáše Kubelky). Sborové „jéé", kterým děti ocenily rozzářený strom, vydalo za všechny komentáře na adresu letošního symbolu Vánoc. Ten bude zdobit historické náměstí do Tří králů.

Tři zacinkání

„Jsem ve funkci první týden a musím říci, že rozsvěcením vánočního stromu krásně končí," konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát, pro něhož bylo letošní rozsvěcení i premiérovým vystoupením před veřejností ve funkci primátora města.
„Je dobře, že jsou tu s námi děti a zvoněním strom rozsvítí, jako symbol očekávání příchodu Ježíška," dodal.

Dětem pak stačila tři zacinkání na to, aby se potemnělý strom proměnil v zářící dominantu Pernštýnského náměstí. Rozsvícení stromu bylo vyvrcholením dvoudenních tradičních adventních trhů, které do Pardubic přinesly první předzvěst blížících se Vánoc.
„Jako vždy byly plné zábavy, vůní barev a chutí, ale zejména nefalšované předvánoční atmosféry. Mnoha lidí ji doma budou připomínat adventní věnce a jmelí, které si z Pernštýnského náměstí odnášeli," shrnula Nataša Hradní z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

Zhruba sedmnáctimetrový stříbrný smrk vyrostl v zahradě vily v Sakařově ulici.
„Majitelé jej věnovali městu, aby alespoň pár týdnů těšil malé i velké a zdobil centrum Pardubic. Symbol Vánoc pro Pernštýnské náměstí dostává město darem od občanů či městských obvodů již řadu let," doplnila Nataša Hradní.

Pod vánočním stromem se budou obyvatelé i návštěvníci Pardubic potkávat během celého adventu. Setkají se zde i na Štědrý večer při tradiční noční procházce. Ta může vést třeba přes slavnostně ozdobený a osvětlený zámek, který bude otevřen od 21:30 hodin, právě na Pernštýnské náměstí, kde nebude ani letos chybět štědrovečerní zpívání na schodech magistrátu, kdy zazní koledy i Rybova Česká mše vánoční.

Zpívání v divadle

„Na půlnoc se lidé budou moci přesunout na půlnoční mši nebo na štědrovečerní zpívání ve Východočeském divadle či posedět s přáteli v některém z pardubických podniků, které bývají o štědré noci otevřeny dlouho přes půlnoc," uzavřela Nataša Hradní. 

Autor: Redakce

2.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení