VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Po funkci v Dostihovém spolku netoužím'

Pardubice - „V posledním roce jsem byl nucen poslouchat a snášet mnoho vyslovených lží a vykonstruovaných nesmyslů, které se týkaly Dostihového spolku a mého působení v jeho orgánech.

25.1.2012 2
SDÍLEJ:

Poslanec Miroslav PetráňFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Značná část z nich byla použitelná pro žalobu na ochranu osobnosti,“ napsal v otevřeném dopise akcionářům Dostihového spolku jeho dlouholetý předseda představenstva a nynější akcionář společnosti, která provozuje pardubické dostihové závodiště a je pořadatelem řady zdejších akcí včetně Velké pardubické.

Petráň: „Téměř celý rok jsem mlčel“

„Téměř celý rok jsem mlčel, protože jsem si za dlouhá léta mého působení v představenstvu Dostihového spolku plně vědom, jak destruktivně působí každý negativní mediální výstup na dostihy jako celek,“ pokračoval Miroslav Petráň.

„Jedinkrát jsem vydal prohlášení pro tisk, a to při zjevných lžích, týkajících se chyby při hnojení těsně před Velkou pardubickou a při zakrývání pravdy o skutečném počtu sponzorovaných dostihů,“ podotkl pardubický poslanec.

„Čekal jsem omluvu a přiznání pravdy, zejména poté, co byly oznámeny výsledky šetření Policie ČR a pravda vyšla najevo. Nic takového se bohužel nestalo. Pravda zjevně není populární,“ dodal Petráň.

„I proto jsem na valné hromadě Dostihového spolku 15. prosince 2011 položil managementu společnosti několik otázek. Odpovědi na ně byly velmi snadné. Zároveň byly klíčové pro rozhodnutí, jak mám já i mnozí další akcionáři hlasovat při projednání bodů valné hromady. Dočkal jsem se překvapivého sdělení, že se mi odpovědi dostane do třiceti dnů. Dokázal bych pochopit, že některé otázky budou zodpovězeny jen zčásti, některé třeba do týdne a detaily budou doplněny do dvou, tří týdnů. Dnes uplynulo čtyřicet dní a nebyla mi dosud dána odpověď na žádnou z předložených otázek. Tento neuvěřitelný projev neschopnosti vedení spolku mne doslova šokuje,“ přiznal jeho dlouholetý předseda představenstva.

„Nejsem členem Váňovy skupiny“

„Spravedlivě musím konstatovat, že se město Pardubice v předkládaných opatřeních i ve vztahu k některým akcionářům v posledních dnech vydalo správnou cestou, cestou, kterou jsem od svých kolegů vyžadoval v různých písemných materiálech celých deset let,“ prohlásil Petráň.

„O to více vyniká absolutní neschopnost stávajícího managementu, který svou nečinností narušuje i poslední zbytky důvěry akcionářů, ale hlavně koňáků a reklamních partnerů v Dostihový spolek a jeho schopnost úspěšně pořádat dostihy, což se projevilo i v aktivitě Josefa Váni a lidí okolo něj,“ podotkl poslanec, který je jedním z minoritních akcionářů Dostihového spolku.

„Sám nijak netoužím po jakékoli funkci v Dostihovém spolku. Po dvaceti letech svého působení však velmi těžce nesu zřetelný úpadek v loňském roce. Nejsem členem skupiny Josefa Váni, ani nikoho jiného. Přesto jsem připraven a ochoten pomoci s čímkoli, zejména s mezinárodními kontakty, sponzory, ministerstvem a poskytnout své zkušenosti komukoli, kdo to bude myslet s pardubickým závodištěm dobře a bude mu svou činností prospívat,“ zdůraznil Miroslav Petráň.

„Vítám i fakt, že mne kontaktoval nový předseda představenstva Vladimír Tlučhoř a po roce byl s výjimkou členů dozorčí rady jediný, kdo žádal o informace, pomoc a spolupráci. Byl bych rád, kdyby to byla první vlaštovka na cestě k lepší budoucnosti pardubického závodiště,“ uzavřel.

Autor: Tomáš Dvořák

25.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení