VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle poslance Miroslava Váni je reportáž konspirací

Pardubice - Ján Kasič pozastavil své členství v ČSSD a vzdal se svých funkcí, Kodet není k zastižení.

4.12.2010 2
SDÍLEJ:

Poslanec Miroslav VáňaFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Velký problém znamená zadržení starosty Městského obvodu Pardubice III Jána Kasiče policií především pro dubinskou organizaci ČSSD. Zvlášť proto, že v reportáži Primy se hovoří také o dalším členovi této organizace – poslanci Miroslavu Váňovi. Členem dubinské ČSSD je i náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber.

Svolali mimořádné zasedání

Ve čtvrtek se kvůli Kasičovi dokonce konalo mimořádné zasedání Okresního výkonného výboru (OVV) ČSSD v Pardubicích.
„Na programu byl jediný bod jednání, kterým bylo projednání stanoviska OVV k reportáži TV Prima. Na jednání byli Ján Kasič i Svatopluk Kodet pozváni. Kodet nebyl k zastižení, Kasič se jednání osobně zúčastnil. Ján Kasič všem přítomným celou situaci nastínil a požádal o strpení, protože nemůže v souvislosti s tím, že celý případ šetří policie, uvádět některé podrobnosti. Na závěr svého vystoupení přítomným sdělil, že požádá svou místní organizaci o přerušení členství do doby, než orgány činné v trestním řízení ukončí svoji činnost a vynesou konečný verdikt. Zároveň odstoupí i ze všech svých veřejných funkcí,“ vysvětlil mluvčí OVV ČSSD Miloslav Kučera.

Kasič tak rezignuje na dva vysoké stranické posty, které dosud zastával – předsedu Místní organizace ČSSD Pardubice – Dubina a na funkci místopředsedy OVV Pardubice. Jednání pardubického novináře a člena ČSSD Svatopluka Kodeta bude OVV projednávat na své pondělní schůzi.
Hodně pozornosti vzbudila reportáž také díky tomu, že je v ní několikrát zmiňován poslanec Miroslav Váňa. Ten ale jakékoliv zapojení do pokusu podplatit reportéry Primy odmítá.

„Já jsem přesvědčen, že celá reportáž je účelová záležitost. Podle mě to má dalekosáhlejší podtext a může to být dělané na zakázku. Je to konspirace, že za vším v pozadí stojí poslanec Váňa. A celé je to postaveno na tom, že u mě pan Kodet byl po schůzce s reportéry Primy,“ nechal se slyšet poslanec Miroslav Váňa.

Spekulace o jeho zapojení do kauzy starosty Kasiče jsou podle Váni lživé.

„Mně bylo naprosto jedno, jestli se bude reportáž vysílat. Ostatně nepřinesla nic nového, co by o panu Kasičovi nebylo veřejně známo. Ovlivňování televizních reportérů se rozhodně nedělo s mým vědomím. Jakýkoliv nátlak se mi z duše protiví,“ pravil Váňa.

Dlouholetý poslanec se prý nebojí, že by kauza měla negativní vliv na celou pardubickou sociální demokracii.
„Řešili jsme to po mém soudu rázně. Navíc i Ján Kasič udělal potřebné kroky, když pozastavil své členství a vzdal se stranických funkcí,“ podotkl Váňa.
I když považuje své spojení s celým případem za nespravedlivé, žádné kroky zatím podnikat nebude.

„Já jsem se k celé záležitosti mediálně vyjádřil. Kdyby to mělo nějak pokračovat dál, tak bych se asi musel bránit právní cestou,“ uzavřel Váňa.

Jindřich Tauber reportáž neviděl

To náměstek primátorky Jindřich Tauber se obává, že by kauza mohla poškodit dobré jméno, které si ČSSD vydobyla ve volbách.
„Proto jsme také rychle zareagovali a vyzvali pana Kasiče, aby se vzdal svých funkcí. Celý případ bude mít asi dohru i na dnešní krajské konferenci. Předpokládám, že se delegáti budou Miroslava Váni, který bude kandidátem na krajského předsedu ČSSD, tázat na jeho roli v celé záležitosti,“ vysvětlil Tauber.

Ten čtvrteční reportáž na vlastní oči neviděl, celý případ ale považuje především za selhání jednotlivce, nikoliv politické strany. „Určitá sebereflexe je ale nutná,“ dodal Tauber.

Lukáš Dubský

4.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Ivan Hlas

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Rosice – O víkendu se na rosickém nádraží uskuteční setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic, některé větší typy nabídnou i svezení. 

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení