VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle starosty Srbka bude prioritou rekonstrukce Kunětické ulice

Pardubice – Pardubický deník pokračuje s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech, obcích a pardubických městských obvodech. V úterním Deníku si můžete přečíst odpovědi staronového starosty Polabin Jiřího Srbka.

23.11.2010
SDÍLEJ:

Jiří SrbekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jméno: Jiří Srbek
Datum a místo narození: 6.3. 1948 v Benátkách nad Jizerou
Rodinný stav: ženatý
Původní povolání: vrchní mistr
Politická strana: ODS

Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?
Svolat pracovní setkání zastupitelů za účelem přípravy programu rozvoje obvodu na volební období 2010 - 2014. Mým přáním je, aby se na volebním programu našla shoda všech zástupců politických stran a hnutí, kteří jsou zastoupeni v zastupitelstvu obvodu.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
To vyplyne z programu rozvoje na roky 2010 až 2014. Budeme ovšem chtít stále zlepšovat kvalitu jak životního prostředí, tak prostředí pro spokojený život v obvodě. Tím mám na mysli opravy ulic, budování parkovacích míst, pro mladou generaci budování dětských hřišť, pro starší více odpočinkových míst, výsadbu nové zeleně a podobně.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
Je to hlavně oprava a rekonstrukce ulice Kunětické, kde chceme s pomocí státní dotace (pokud ji získáme) změnit a zlepšit stav této lokality, dále je to nutná rekonstrukce náměstí v Polabinách IV.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
Dle mého názoru i názoru mnoha obyvatel obvodu to byla rekonstrukce kruhové křižovatky U Josefa a dále rekonstrukce ulice K Cihelně. Těmito dvěmi rekonstrukcemi se nám podařilo podstatně změnit životní prostředí v této části městského obvodu. Dále bych ještě vyzdvihl rekonstrukci ulice K Rozvodně, kde se nám podařilo zvýšit kapacitu parkování v této lokalitě a pro naši nejmenší generaci vybudovat několik nových dětských hřišť se zajímavými prvky ke hraní.

(dub)


23.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Skupina tělesně postižených sportovců.

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Zpráva OFS: Jak hlásit výsledky a fakta

Pardubice - Zveřejňujeme oficiální zprávu okresního fotbalového svazu, a to včetně rozlosování a doporučení, jak hlásit výsledky.

Na pardubických Olšinkách bude sraz koček

Pardubice – Prostory ABC klubu na Olšinkách se v sobotu naplní chovateli koček a samozřejmě i jejich chlupatými svěřenci.

Pardubický festival plný jógy ukáže, že má jóga mnoho směrů

Pardubice – Zacvičit si jógu nebo se o ní alespoň něco dozvědět budou moci Pardubáci dnes na letním pardubickém festivalu jógy Surya yoga fest v Centru Kosatec. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení