VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohřbí zastupitelé Pardubické letní kino? Jasno bude dnes

Pardubice – O osudu nejnavštěvovanější kulturní akce pardubického léta by se mělo s konečnou platností rozhodnout právě v úterý 26. června.

26.6.2012 2
SDÍLEJ:

Pardubické letní kinoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jaký bude ortel?

„Pardubické letní kino mají zcela v rukách zastupitelé města. Ti v úterý vyřknou ortel, jestli se obyvatelé i návštěvníci Pardubic dočkají bezplatných prázdninových filmových projekcí pod širým nebem nebo ne," potvrdil programový šéf Jan Motyčka.

„Přes veškerá jednání, která vedeme již déle než půl roku, ani pár dnů před začátkem akce s jistotou nevíme, zda se letošní ročník uskuteční. Teprve po zasedání zastupitelstva se dozvíme, zda dostaneme od magistrátu peníze na provoz a kde budeme moci promítat," řekl jednatel pořádající společnosti Tomáš Drechsler.

Organizátoři zastupitele žádají o schválení dotace na provoz. Jde o šest set tisíc korun. „Rozpočet kina je něco málo přes milion korun. Příspěvek ve výši dvě stě tisíc korun, který jsme doposud dostávali, ani zdaleka nepokryl náklady spojené se zajištěním tak velké kulturní akce, jakou letní kino je. Na rozdíl od let minulých již bohužel naše společnost není schopna financovat větší část rozpočtu z vlastních prostředků. Šedesát projekcí zdarma pro víc jak padesát tisíc lidí během dvou měsíců se prostě bez větší podpory města neobejde," nechal se slyšet Tomáš Drechsler.

Ozývají se hlasy, že požadovaná suma je příliš vysoká. Provozovatelé kina to ale vidí jinak. „Jde o nejnavštěvovanější prázdninovou akci Pardubického kraje. Trvá celé léto, je zdarma a během dvou prázdninových měsíců k nám zavítá desetitisíce Pardubáků. V porovnání s jinými projekty, podporovanými magistrátem, mnohdy trvajícími jen jeden den a s mnohonásobně menší návštěvností, se mi náš požadavek nezdá nijak přemrštěný," poznamenal jednatel pořádající společnosti.

Mnohem víc než peníze ale pořadatele tíží otázka, kde letos budou promítat. Zastupitelé totiž na svém jednání budou také rozhodovat o rekonstrukci Tyršových sadů, tedy místa, kde se projekce v minulých šesti letech konaly.

Tři různé varianty

„Ve hře jsou tři varianty. Pokud začne plánovaná přeměna Tyršových sadů až v září nebo alespoň dojde k dohodě se stavební firmou, která má práce provádět, mohlo by i letos kino zůstat v Tyršových sadech. To by bylo zcela jistě ideální pro všechny strany," sdělil Jan Motyčka.

Další možností je prostor u jezera Bajkal v Polabinách. „Tento prostor jsme po půl ročním jednání s vedením města vyhodnotili jako nejlepší náhradní variantu. Bohužel se nyní ukázalo, že má jednu velkou nevýhodu, prozatím tam není elektřina. Pro nás to znamená, že provoz kina by tu byl jen velmi obtížně realizovatelný," informoval náš Deník Jan Motyčka.

Ve hře je ještě třetí místo – prostor bývalých jatek. „Tady sice podmínky pro promítání jsou, ale toto místo má oproti Tyršovým sadům pouze třetinovou kapacitu," vysvětlil Jan Motyčka.
Ať už letos bude letní kino stát kdekoliv, pokud tedy vůbec, jedno je jisté, jeho start se opozdí minimálně o týden.

„Jen samotná instalace techniky a vybavení je prací pro větší partu lidí na čtrnáct dní od rána až do večera. Navíc je potřeba sestavit program kina a závazně objednat filmy, což je činnost, do které se nemůžeme pustit dříve, než budeme mít absolutní jistotu, že o kino je zájem a že na něj budeme mít peníze. Proto nemůžeme s promítáním začít dříve než 6. července," zdůraznil Jan Motyčka, který věří, že se sedmý ročník letního kina přece jen odehraje.

„Podle rozhodnutí Rady města se dá usuzovat, že zájem o letní kino tu je. Navíc všechny koaliční strany mají ve svém programovém prohlášení zakotvenu podporu letního kina a všechny s tímto bodem operovaly i před volbami," podotkl Jan Motyčka.

„Dnes večer bude kolona těžké nákladní techniky čekat na rozhodnutí zastupitelů. Ti určí, jakým se nakonec vydá směrem," uzavřel.

(av, td)

Autor: Redakce

26.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Dynamo zdolalo podruhé Motor. Tentokrát po obratu

Pohřesovaná Markéta Lohynská

Policie hledá vozidlo a jeho řidičku, která hrozí sebevraždou

Nepoučitelný zloděj, za čokoládu už mu hrozí soud

Pardubice - Krást se nemá. Krást opakovaně už vůbec.

Hádali se tak, až doma nikdo nezůstal

Pardubice - Každý do svého rohu. Žena šla spát k dceři, muž k mamince.

Hledaného poznala hlídka na ulici

Pardubice - Hledaný muž měl smůlu, hlídka strážníků jej poznala na ulici

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení