VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie mění taktiku: razie v barech budou nárazové

Pardubice - Před pardubickou restaurací Taxis ve čtvrtek večer zabrzdí několik policejních vozidel. Policisté a strážníci vstupují do podniku a začíná kontrola.

9.2.2008
SDÍLEJ:

S policisty se někteří hádaliFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Cílem jsou nezletilí pijáci.

Jde o úplně nový systém kontroly. Akce se společně se státní policií účastní i pracovníci sociálního odboru magistrátu města a nově také městská policie.
Pardubičtí policisté se totiž rozhodli změnit strategii.

„V minulosti jsme prováděli kontroly v několika podnicích za jeden večer. Ty však nebyly tak účinné, protože majitelé i hosté se přes mobilní telefony vzájemně varovali. Měníme proto taktiku. Budeme se zaměřovat na jednorázové kontroly vybraných podniků. A kontrol bude více,“ vzkazuje tisková mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Podle všeho se takové akce budou opakovat i několikrát týdně. A proč právě Taxis? Volba tohoto zařízení prý nebyla jen tak náhodná.

„Restauraci známe moc dobře,“ říká Pavel Čejka, mluvčí pardubické městské policie.

„Skoro pokaždé, když tam naši strážníci provádějí namátkové kontroly mladistvých, také nějaké nachytají. Tím ovšem netvrdím, že se v jiných podnicích nenalévá. Obecně je však pravdou, že podávání alkoholu mladistvým je problém spíše v centru města,“ dodává Čejka.

Akce se účastní deset policistů a pět strážníků městské policie. I když je půl sedmé, mladiství hosté tvoří drtivou většinu místních zákazníků.

Policisté proto postupují od stolu ke stolu a kontrolují občanské průkazy. A občas zazní i výzva k podrobení se dechové zkoušce. Nikdo z oslovených se tomu nebrání. Detekční přístroje ale ukazují nulu. Vše je v naprostém pořádku.

Je však poznat, že některým kontrolovaným hostům zdaleka není příliš přes patnáct let. Ti také s největší nelibostí nesou i přítomnost novinářů.

„Já ti ten foťák rozšlapu,“ vyhrožuje jedna nedospělá zákaznice. Sebevědomí ji ale opouští hned, když se dostane do záběru kamery. Další mladíci se pouští do celkem zbytečných diskuzí s policisty na téma: „Já znám svý práva, tohle nemůžete…“

„Oprávnění provádět tyto kontroly má jak městská, tak státní policie a budeme je teď podnikat častěji než doposud. Spolupráce s městskou policií je pro nás výhodná tím, že neodčerpá tolik policistů z jiné práce,“ uzavírá Vavřinová.
Autor:

9.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení